Extraliga šampióna ešte nepozná. Rozhodne sa v Košiciach

19.04.2014, 20:26
Hokejisti Nitry vyhrali nad východniarmi 3:1 a vyrovnali stav série na 3:3. Rozhodujúci duel sa hrá v pondelok v Košiciach.

O držiteľovi majstrovského titulu slovenskej hokejovej extraligy 2013/14 rozhodne až posledný siedmy duel finále. V sobotňajšom šiestom zápase totiž nitrianski hokejisti zdolali na svojom ľade HC Košice 3:1 a vyrovnali stav série na 3:3.

Zverenci trénera Antonína Stavjaňu išli od začiatku za víťazstvom a už v 6. minúte otvoril skóre ich kapitán Jozef Stümpel. Nitrania dobre bránili, čistili priestor pred Kristanom a ich súper si tak za celý duel vypracoval len zopár gólových šancí. Naopak, domáci ich mali dostatok. V 26. minúte využili presilovku zásluhou presnej strely Mila a v 33. spečatil ich triumf individuálnou akciou a gólom Segľa. Košičania v 50. minúte už iba skorigovali zásluhou Hinďoša. Rozhodujúci siedmy duel finále je na programe v pondelok o 17.00 h v košickej Steel aréne.

šiesty zápas finále play off

HK Nitra - HC Košice 3:1 (1:0, 2:0, 0:1) Góly: 6. Stümpel (Mráz), 26. Milo (Lelkeš, Nádašdi), 33. Segľa - 50. Hindoš. Rozhodovali: Baluška, Jonák - Valach, Šefčík, vylúčení: 5:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3600 divákov

/na zápasy 3:3/

Po úvodných gólových príležitostiach na oboch stranách otvorili skóre domáci hráči, Mráz vystrelil na bránu hostí, Staňa stratil kontrolu nad pukom a skúsený Stümpel ho doťukol za bránkovú čiaru. V závere prvej tretiny mohli domáci zaznamenať "gól do šatne", no Chrenkovu príležitosť Staňa zneškodnil.

Druhú časť stretnutia začala Nitra veľkým tlakom a v 26. minúte využila presilovku, po Lelkešovej prihrávke spoza brány prestrelil košického brankára obranca Milo. V 33. minúte domáci opäť zvýšili vedenie, Segľa vzal puk hosťom v strednom pásme a po jeho nájazde z pravej strany Staňa tretíkrát kapituloval 3:0.

Tretia tretina bola v znamení snahy hostí niečo urobiť s výsledkom a v jej polovici sa im podarilo znížiť, keď po chybe v obrane Nitry skóroval Hinďoš. Potom si už Nitrania víťazstvo vziať nenechali aj keď hostia v závere odvolali brankára a po výsledku 3:1 vyrovnali stav v sérii na 3:3.

01 - Modified: 2006-04-11 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Nová vlna sa vracia. S plácačkou a čepicí
01 - Modified: 2024-04-19 13:43:49 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále veľkú výhodu 02 - Modified: 2024-03-26 14:11:36 - Feat.: - Title: České kluby zacielili na hviezdne mená z našej extraligy. Slovenské tímy tak môžu prísť o kľúčových hráčov 03 - Modified: 2024-03-21 18:34:32 - Feat.: - Title: Liga majstrov bude bez našich klubov. Prestížne, no nerentabilné, nie je to až také terno, tvrdí funkcionár 04 - Modified: 2024-03-06 16:04:10 - Feat.: - Title: Legendárny hokejista Kroták pre HN: Poprad sa spočiatku hľadal, tím bol rozháraný. Zabral príchod nového kouča 05 - Modified: 2024-02-16 14:47:18 - Feat.: - Title: Lašák vidí pri návrate Haláka na Slovensko veľký otáznik. Vyjadril sa aj k jeho šanci v reprezentácii
19. apríl 2024 20:04