Gáborík pomohol kráľom k triumfu. Ovečkin vzal Bondrovi klubový rekord

13.01.2015, 06:23

Slovenský hokejista Marián Gáborík spečatil v noci na utorok triumf Los Angeles v zámorskej NHL nad Torontom. Domáci vyhrali 2:0, poistku pridal minútu pred koncom gólom do prázdnej bránky Gáborík, pre ktorého to bol 14. gól v sezóne.

Gáborík bol na ľade pri oboch góloch svojho tímu a zaznamenal dva plusové body. Celkovo odohral takmer šestnásť minút a na bránku súpera vyslal tri strely. Jeho krajan v drese Toronta Richard Pánik sa pri minutáži 18:34 zapísal do štatistík štyrmi strelami a mínusovým bodom.

Hokejisti Washingtonu zdolali na svojom ľade Colorado 2:1 vďaka presnému zásahu Alexandra Ovečkina. Pre ruského útočníka to bol už 74. víťazný gól v drese Capitals, čím sa dostal na čelo historickej tabuľky klubu pred Slováka Petra Bondru.

Ovečkin rozhodol o triumfe Washingtonu na konci druhej tretiny svojim 22. gólom v sezóne. Brankár Braden Holtby sa na víťazstve podieľal 31 úspešnými zákrokmi. Colorado prerušilo trojzápasovú sériu duelov s plým bodovým ziskom.

Philadelphia si doma poradila s Tampou Bay 7:3, najvýraznejšie sa pod to s bilanciou 1+2 podpísal švajčiarsky obranca Mark Streit. "Letci" rozhodli v druhej časti hry, v ktorej zaznamenali až päť gólov. Český útočník Jakub Voráček si vďaka presnému zásahu a asistencii upevnil post lídra kanadského bodovania celej súťaže.

NHL - výsledky:
Washington - Colorado 2:1, Philadelphia - Tampa Bay 7:3, Los Angeles - Toronto 2:0 /za domácich Gáborík 1+0/

01 - Modified: 2007-02-13 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Nejasná správa o ekonomickom raste
01 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo 02 - Modified: 2024-03-08 13:47:14 - Feat.: - Title: Trend sa pomaly otáča, v NHL pribudol ďalší Slovák. Budúcnosť môže byť svetlá, hovorí kouč juniorov 03 - Modified: 2024-03-08 06:16:26 - Feat.: - Title: V NHL nastúpil ďalší Slovák. Vo veku 27 rokov zažil premiéru Patrik Koch 04 - Modified: 2023-12-31 06:45:17 - Feat.: - Title: Slováci v NHL: Nemec bol najvyťaženejší hráč New Jersey, Slavkovský hral opäť v prvom útoku 05 - Modified: 2023-12-08 08:01:50 - Feat.: - Title: VIDEO: Šimon Nemec si otvoril strelecký účet v NHL, zaznamenal víťazný gól
16. apríl 2024 10:43