Päť dôvodov, prečo Cibulková nemá titul

25.01.2014, 11:39
Zradilo ju podanie a nevyužila kľúčový moment v prvom sete. Aj preto napokon elitná Slovenka na trofej z Australian Open nedosiahla.

1. Podanie ju zradilo
Podanie slovenskej tenistky zlyhalo v najnevhodnejší monet. V prvom sete urobila až šesť dvojchýb. Už v úvodnom geme spravila Slovenka dve dvojchyby, hneď prehrala svoje podanie a od začiatku musela doťahovať. Veľakrát hrala svoj servis cez druhé podanie, pri ktorom mala v prvom sete iba 26-percentnú úspešnosť vyhratých loptičiek. Celkovo v zápase to bolo len 21 percent.

Finálový zápas sme sledovali online

2. Víťazné údery pre Číňanku
Dominika mala v celom zápase len jedenásť víťazných úderov, čo je na finále málo. Na porovnanie: svetová štvorka ich mala až 34. V dramatickom prvom sete mala Cibulková len sedem „winnerov“ no aj tak držala krok so súperkou až do konca setu.

3. V tajbrejku nevyťažila z výhody
V prvom sete prehrávala Cibulková 5:6. Číňanka podávala na víťazstvo v prvom sete. Cibulková však po dramatickom priebehu gemu dokázala Na Li zobrať servis a zápas doviedla do tjabrejku. Tento moment však nedokázala využiť a do tajbrejku vstúpila zle. Musela od začiatku doťahovať a napokon v skrátenej hre uhrala iba jeden bod. Tento moment Slovenku položil a v druhom sete už nenašla dostatok síl na zvrat vo finálovom zápase.

Dominika Cibulková sa po zápase neubránila slzám. Snímka: Reuters

4. Na Li sa z chýb nepoložila
Paradoxne štvrtá hráčka sveta (v najnovšom rebríčku sa posunie na tretiu priečku) urobila v celom zápase o dve nevynútené chyby viac ako naša tenistka. Ani to však nestačilo. Na Li síce viackrát ukončila výmenu chybou do autu alebo do siete, dokázala ju však okamžite napraviť víťazným úderom. Najmä v kľučových okamihoch zápasu urobila menej chýb ako naša tenistka.

5. Kľúčový moment prepásla
Ten prišiel tak v polovici prvého setu. Slovenka po slabšom úvode prehrávala 1:3. Tromi víťaznými hrami však otočila priebeh prvého dejstva a v tej dobe dominovala. Za stavu 4:3 vo svoj prospech však nevyužila menšiu krízu Číňanky. Na Li sa vďaka obrovským skúsenostiam z grandslamových turnajov rýchlo oklepala a nedovolila našej tenistke dostať sa dlhodobo do laufu.

01 - Modified: 2005-12-19 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Nemecko brzdí zdražovanie energie
01 - Modified: 2024-04-24 13:10:29 - Feat.: - Title: Attilu poslal kade ľahšie tretí sponzor. Jasmina dopadla rovnako, obchádza to len túto influencerku! 02 - Modified: 2024-03-28 12:38:16 - Feat.: - Title: Dominika Cibulková má jasno, koho chce za prezidenta. Otvorene vyjadrila svoj názor 03 - Modified: 2024-02-09 14:34:15 - Feat.: - Title: Dominika Cibulková:,,Verejný prísľub je moja motivácia aj bič!" 04 - Modified: 2024-02-06 10:00:00 - Feat.: - Title: Dominika Cibulková berie chudnutie vážne. Pozrite sa na tú postavičku! 05 - Modified: 2024-01-28 13:02:40 - Feat.: - Title: Dokonalý obrat aj historický triumf pre taliansky tenis. Sinner je novým kráľom Melbourne Parku
26. apríl 2024 21:11