Slovan opäť v KHL prehral. Stačili štyri minúty

28.10.2013, 17:19
red, TASRred, TASR
Belasí prehrali v Kontinentálnej hokejovej lige s Jaroslavľom 1:2.

Stačilo devätnásť sekúnd a Slovan Bratislava už prehrával po góle Sergeja Plotnikova. O tri minúty neskôr potom gólman Miroslav Kopřiva inkasoval aj druhýkrát. Tieto dva momenty z úvodu zápasu rozhodli o tom, že belasí prehrali v Kontinentálnej hokejovej lige aj ďalší zápas, na ľade Lokomotivu Jaroslavľ 1:2. Jediný gól belasých dosiahol v poslednej tretine Michel Miklík. Zverenci trénera Rostislava Čadu tak majú na svojom konte stáler dvadsať bodov a Západnej konferencii KHL im patrí posledné miesto. Na ďalší duel nastúpia Bratislavčania v stredu, keď od 16.30 hod. narazia na Atlant Mytišči.

Lokomotiv Jaroslavľ - HC Slovan Bratislava 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly: 1. Plotnikov (Averin), 4. Gorochov (Plotnikov) - 44. Miklík (Vondrka, Mojžíš). Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Bartovič (Slovan) 10 min za nešportové správanie a Jakovlev (Lokomotiv) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Čerenkov, Karabanov - Strelcov, Tarasov, 8500 divákov
      Zostavy:
      Lokomotiv Jaroslavľ: Kolesnik – Ljubuškin, Gorochov, Holos, Jakovlev, Višnevskij, Pašnin, Vasiliev, Zotov – Plotnikov, Averin, Apaľkov – Černikov, Ullström, Petrov – Kručinin, Kapustin, Redlihs – Galimov, Chlopotov, Avcin
      Slovan Bratislava: Kopřiva - Škoula, Sersen, Sigalet, Mojžíš, Štajnoch, Kutlák - Radivojevič, J. Mikúš, Bartovič - Miklík, Bližňák, Vondrka - Netík, Šťastný, Kukumberg - Hudáček, Matoušek, Daňo - T. Mikúš, R. Mráz

Domáci vstúpili do stretnutia aktívne a už v úvodných štyroch minútach si vypracovali dvojgólový náskok. Lokomotiv sa ujal vedenia už po 19 sekundách hry. Plotnikov potiahol útok za bránku, odkiaľ prekvapil Kopřivu v bránke "belasých" a ten si puk zrazil pri prvom dotyku s ním za bránkovú čiaru. Slovan sa následne snažil o odpoveď, ale v 4. minúte naservíroval strelec úvodného gólu puk pred bránkovisko Gorochovovi, ktorý prekonal Kopřivu druhýkrát. V 6. minúte jasali domáci fanúšikovia opäť, avšak tentoraz predčasne. Redlihsov projektil od modrej počas presilovky skončil len na hornej žŕdke Kopřivovej bránky. Slovan sa z nezvládnutého úvodu otriasol až v druhej polovici úvodnej časti hry, pokusy Netíka a Štajnocha však ku gólu neviedli. Hráči Jaroslavľu boli v prvej tretine agresívnejší a častejšie sa dostávali do nebezpečných šancí. Dve z nich premenili a zaslúžene vyhrávali 2:0.

V úvode druhej tretiny mohol náskok domácich zvýšiť Ullström, z dobrej pozície na ľavej strane útočného pásma však ďalší gól nepridal. Slovan sa viac osmelil smerom dopredu, no v 27. minúte mohol kapitulovať tretíkrát. Plotnikov využil medzeru v defenzíve hostí, unikol stredom klziska a zakončil. Kopřivu ale opäť zachránila konštrukcia bránky. "Belasí" spálili najväčšiu možnosť na zníženie v polovici duelu počas prečíslenia 2 proti 1, Kolesnik sa stihol presunúť a zakončenie Kukumberga zneškodnil. V 38. minúte zabudla obrana hostí na Redlihsa, ktorý si prebral puk na útočnej modrej a smeroval s ním na bránku. Proti nemu však dobre vykorčuľoval Kopřiva a puk útočníkovi domácich pri kľučke do bekhendu vypichol.

V tretej tretine sa dočkal gólu aj Slovan, keď v 44. minúte znížil v presilovke strelou po ľade z ľavého kruhu Michel Miklík. Zverenci Rostislava Čadu ožili, pokusy Vondrku či Kutláka však vyrovnanie nepriniesli. Slovan predviedol najlepší výkon práve v tretej časti hry, no vzhľadom na dvojgólové manko z prvých dvoch tretín prišlo viditeľné zlepšenie neskoro. V závere hostia skúsili ešte hru bez brankára, no vyrovnávajúci gól sa im už dosiahnuť nepodarilo.

01 - Modified: 2005-08-11 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Podnikanie po slovensky
01 - Modified: 2024-04-12 11:49:23 - Feat.: - Title: Hráči z KHL nepôjdu na hokejový šampionát do Česka. Zväz tvrdí, že nie sú k dispozícii 02 - Modified: 2024-04-03 14:32:04 - Feat.: - Title: Valábik pre HN: Nemyslím si, že by pre hráčov z KHL prišla pozvánka do prípravy 03 - Modified: 2024-03-30 19:00:38 - Feat.: - Title: Slovan zdolal Podbrezovú v skupine o titul. Tri body zariadil v prvej minúte nadstavenia Marcelli 04 - Modified: 2024-02-23 12:05:57 - Feat.: - Title: Polícia riešila pri štvrtkovom zápase Slovana viaceré prípady porušenia zákona 05 - Modified: 2024-02-22 22:31:40 - Feat.: - Title: Veľká snaha, no opäť prehra. Slovan nestačil na Sturm ani v odvete, v pohárovej Európe tak belasí skončili
23. apríl 2024 09:05