Hamšík opäť zaujal. Rozhodol o triumfe Neapola

02.11.2013, 22:48

V úvodnom sobotňajšom zápase 11. kola talianskej futbalovej Serie A nezaváhal Juventus Turín na ihrisku FC Parma a zvíťazil tesne 1:0. "Starej dáme" patrí v tabuľke s 28 bodmi aktuálne tretie miesto.

Druhý je s lepším skóre ako úradujúci majster SSC Neapol, ktorý aj vďaka presnému zásahu slovenského stredopoliara Mareka Hamšíka zdolal vo večernom súboji doma Cataniu 2:1. Pre Hamšíka to bol jubilejný 275. súťažný zápas v drese Neapola a v 20. minúte strelil víťazný gól svojho tímu, keď trafil ukážkovým volejom do siete.

V súboji sa objavili dvaja slovenskí legionári, na jednej strane barikády Hamšík a na druhej stopér Norbert Gyömbér, obaja odohrali celých 90 minút. Neapol spoločne s Juventusom strácajú na AS Rím dva body, "giallorossi" však odohrali o zápas menej.

Trápi sa AC Miláno, ktoré doma podľahlo Fiorentine 0:2.