Hromadná bitka v NHL. 152 trestných minút už po dvoch sekundách

19.01.2014, 12:28

Netradičný štart malo kanadské derby medzi Vancouverom a Calgary. Tréneri poslali na úvodné buly štvrté útoky a dve sekundy po začiatku sa strhla na ľade bitka, do ktorej sa zapojili všetci hráči na ľade okrem brankárov.  Výsledkom bolo 8 vylúčení do konca zápasu a 152 trestných minút už po dvoch sekundách hry. Všetko bolo jasné dopredu, hráči si dohodli férovky a preto napríklad na buly išiel za Vancouver obranca Kevin Bieksa.

Celé to vyprovokoval kouč hostí Bob Hartley, ktorý poslal na úvod duelu na ľad bitkárov Kevina Westgartha a Briana McGrattana. Tréner Canucks Joe Tortorella, ktorý ako domáci má výhodu striedať druhý, reagoval rovnakou mincou. "Nemohol som riskovať a poslať na ľad svoj prvý útok. Ospravedlňujem sa hráčom, ktorí boli do úvodu zapletení. Vôbec ma to neteší," povedal Tortorella, ktorého ešte čaká možný trest, pretože po prvej tretine išiel do útrob tunelom, ktorý vedie do šatne súpera.

Veľmi krátky dvojsekundový debut v NHL tak absolvoval Kellan Lain, pretože bol jedným z ôsmich hráčov, ktorí dostali trest do konca zápasu. Celkovo v prvej tretine padlo 188 trestných minút. Hartley povedal, že nechcel vyvolať bitku hneď v úvode. "V posledných zápasoch sme sa trápili v koncovke a títo chlapci hrali dobre. Preto som ich poslal na úvodné buly," tvrdil. Vancouver vyhral 3:2 po nájazdoch, v piatej sérii rozhodol Chris Higgins.

01 - Modified: 2005-12-11 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Pracovný čas sa nemení
01 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 02 - Modified: 2024-04-22 18:38:36 - Feat.: - Title: Nová správa otvorene hovorí o mučení. Komisár zistil závažné pochybenia nielen v reedukačných centrách 03 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 04 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák 05 - Modified: 2024-04-21 12:35:40 - Feat.: - Title: Až 11 gólov proti Nemcom? Niekedy je dobré aj prehrať. Aspoň hráči vidia, že to nepôjde samo, vraví odborník
23. apríl 2024 23:39