Slováci boli lepší. V Poľsku zaslúžene vyhrali

15.11.2013, 21:49
Slovenskí futbalisti zvíťazili v piatkovom prípravnom zápase vo Vroclavi nad domácim Poľskom 2:0 (2:0).

Skóre stretnutia otvoril v 31. minúte Juraj Kucka, o osem minút neskôr stanovil konečný rezultát premiérovým presným zásahom v reprezentácii Róbert Mak.

Po ôsmom vzájomnom zápase s poľskou "orlicou" sa bilancia naklonila v prospech Slovenska, ktoré zaznamenalo štvrtú výhru popri troch prehrách a jednej remíze. V roku 2013 to bolo pri 10. medzištátnom zápase len druhé víťazstvo Slovenska, predtým v septembri vyhralo 1:0 v Bosne a Hercegovine v rámci kvalifikácie MS 2014.

Zverenci trénera Jána Kozáka uzavrú rok v utorok 19. novembra o 19.30 SEČ v portugalskom Algarve, kde budú obrovskými favoritmi v súboji s debutantom na európskej scéne Gibraltárom.

Poľsko - SLOVENSKO 0:2 (0:2)

Góly: 31. Kucka, 39. Mak. Rozhodovali: Borg - Spiteri, Scerri (všetci Malta), ŽK: Škrtel, Hamšík, 38.000 divákov.

zostavy a striedania:

Poľsko: Boruc - Olkowski, Jedrzejczyk, Kamiňski, Kosznik (87. Marciniak) - Krychowiak (87. Pazdan), Jodlowiec (76. Maczyňski) - Blaszczykowski, Mierzejewski (67. Brzyski), Sobota (75. Robak) - Lewandowski

SR: Kozáčik - Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan - Pečovský (90. Šesták), Kucka (90.+4 Saláta) - Mak (63. Ďuriš), Hamšík (85. Čišovský), Stoch (75. Švento) - Nemec (63. Bakoš)

Slováci vstúpili do zápasu sebavedomo, vedeli podržať loptu i zakombinovať. Prvý vážnejší pokus síce patril domácim, ktorých hnalo vpred takmer 40-tisíc hlučných "kibicov", ale hlavičke kapitána Blaszczykowského chýbala razancia a Kozáčik si pripísal úspešný zákrok. Poliaci sa snažili usadiť na polovici súpera, ale dostávali sa maximálne po šestnástku. V 29. minúte dobrú šancu spálil Nemec, voči ktorému vybehol Boruc a strelu slovenského útočníka z mierneho uhla zblokoval na roh. Už o dve minúty sa hráči v modrých dresoch tešili. Stoch rozohral na krátko roh na Hamšíka, ktorý krížnou prihrávkou naservíroval loptu Kuckovi a tomu pár krokov od brány stačilo nastaviť nohu a dať jej správny smer - 0:1. Inkasovaný gól domácich zaskočil a Slováci v zostatku prvého polčasu ovládli dianie na ihrisku. V 38. minúte Poliaci nevzali vážne Stochovo varovanie a už o pár sekúnd neskôr ich neminul trest za množiace sa chyby v defenzíve. Po Hamšíkovej nezištnej prihrávke sa strelou zvnútra šestnástky presadil Mak a zaznamenal svoj premiérový presný zásah v národnom tíme - 0:2. Poliaci pôsobili ako obarení a v 42. minúte mohli prehrávať už rozdielom triedy, no Kucka sa ulakomil na strelu a neprihral do gólovej šance úplne voľnému Makovi. Hra slovenského tímu v prvom polčase sa divákom musela páčiť, naopak, domácim sa od vlastných priaznivcov ušiel pri odchode do šatní mohutný piskot.

V 51. minúte mal Mak na kopačke ďalší gól, keď nebránený postupoval po pravom krídle, ale krížnym pokusom netrafil Borucovu bránu. Na opačnej strane na Jodlowiecov center nedočiahol Lewandowski, ktorému Slováci svojím dôrazom úplne znechutili zápas a kanonier Borussie Dortmund sa absolútne nedostal k realizácii svojej najsilnejšej stránky. Poliaci párkrát spôsobili "závar" pred Kozáčikom, ale išlo len o náznaky šancí. V 64. minúte dokumentoval ich hernú nepohodu Sobota, ktorý po peknom sóle vypálil vysoko nad bránu. V 71. minúte Kozáčik vytlačil na roh strelu Blaszczykowského z priameho kopu, ale snaha domácich vyznela viac-menej platonicky. Na druhej strane po rýchlom brejku mohol definitívne rozhodnúť striedajúci Bakoš, nezvládol však finálnu prihrávku na Hamšíka. Kozákovci v druhom polčase zodpovedne bránili dvojgólový náskok a tešia sa zo zaslúženého víťazstva, ktorým pokazili premiéru Adama Nawalku vo funkcii trénera poľskej reprezentácie.

01 - Modified: 2005-09-13 12:10:25 - Feat.: 0 - Title: Rusko kritizuje Česko za dodávku munice do Gruzie
01 - Modified: 2022-04-19 14:07:35 - Feat.: - Title: AC Miláno chce kúpiť bohatý fond z Bahrajnu. Za miliardu eur 02 - Modified: 2022-03-02 11:01:08 - Feat.: - Title: Životy zbytočne vyhasínajú. Na Ukrajine padol devätnásťročný biatlonista aj ďalší mladí športovci 03 - Modified: 2020-09-15 06:30:27 - Feat.: - Title: Najlepšie zarábajúcim futbalistom roka sa stal Messi, o deväť miliónov dolárov predbehol Ronalda 04 - Modified: 2018-10-18 15:49:13 - Feat.: - Title: Kozák útočil na novinára: Je to potkan, ktorý strašne škodí futbalu 05 - Modified: 2018-10-15 16:30:03 - Feat.: - Title: Ján Kozák si servítku pred ústa nikdy nedával. Toto sú jeho pamätné momenty
26. apríl 2024 06:40