Vittek rozhodol o triumfe. Slovan v našej lige preskočil Žilinu

17.10.2015, 20:42

Futbalisti Slovana poskočili v tabuľke futbalovej ligy na druhé miesto. V Myjave vyhrali po dvoch góloch Róberta Vitteka 2:0. Na vedúci Trenčín strácajú Bratislavčania päť bodov.

Spartak Myjava – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:2)

Góly: 21. a 31. Vittek. Rozhodoval: Leško, ŽK: Marček, Sládek, Beňo, Duga - Kubík, Milinković, Mucha, 1382 divákov

zostavy a striedania:

Myjava: Hruška – Chovanec, Banovič, Marček, Beňo – Bílovský (11. Duga), Kóňa (40. Jánošík), Pekár – Kolár (77. Piroska), Sládek, Daniel

Slovan: Mucha – Podaný, Sekulić, Saláta, Čikoš – Gonzales (46. Savicevič), Simović – Zreľák (80. Oršula), Kubík (83. Priskin), Milinkovič – Vittek

V zápase tabuľkových susedov prišlo v 8. min k prvej dramatickej situácií, kolmá prihrávka našla Bílovského, ktorý bol v pokutovom území nedovolene atakovaný natoľko, že sa zranil, rozhodcova píšťalka však zostala nemá. Slovanisti odpovedali ihneď o minútu, Zreľáka v čistej šanci vychytal Hruška.

Domáci mali loptu viac na kopačkách, ale v 21. min. sa v príležitosti ocitol Vittek, zasekol si aj brankára a poslal loptu do siete – 0:1. O desať minút sa útočník belasých zapísal opäť do streleckej listiny, keď hlavičkou usmernil Podaného center – 0:2. V zostávajúcom čase I. dejstva hry sa už tímy do vyložených šancí nedostávali, v nadstavenom čase ešte Pekár zamieril k žrdi, ale Mucha bol pripravený.

Kopaničiari vstúpili do druhého polčasu aktívne a zatlačili Slovan. V 54. min skočila Pekárova "obaľovačka" mimo brány. Na opačnej strane ihriska pohrozil Kubík v 64. min. O dve minúty neskôr zamieril spoza pokutového územia k žrdi Sládek, ale Mucha loptu vytesnil mimo brány. V 70. min si bratislavský brankár poradil aj s Dugovou strelou. O minútu mohol o výsledku definitívne rozhodnúť Kubík, vo vyloženej príležitosti však zlyhal a strela Milinkoviča zo 73. min prešla ponad bránu. V domácej obrane sa otvárali okná, v 75. min včas vybehol Hruška proti Vittekovi a zabránil gólu. Ani záverečná snaha Myjavčanov ku gólu neviedla a tri body putovali do hlavného mesta.

01 - Modified: 2007-10-16 07:05:31 - Feat.: 0 - Title: Neštátne školy opäť bijú na poplach
01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
19. apríl 2024 01:06