Hamšíkov Neapol na Arsenal nestačil

01.10.2013, 23:06

Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Marekom Hamšíkom prehrali v utorňajšom zápase F-skupiny 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov na ihrisku Arsenalu Londýn 0:2. V E-skupine potvrdila Chelsea Londýn úlohu favorita v Bukurešti hladkým triumfom nad Steauou 4:0. Španielsky majster FC Barcelona sa dlho nevedel presadiť v Celtic Parku, ale napokon využil presilovku po vylúčení kapitána Scotta Browna a vyhral tesne 1:0.

Arsenal zaskočil Neapol dvomi gólmi už v prvej štvrťhodine hry. Po ôsmich minútach sa strelecky presadil premiérovo v drese Arsenalu Mesut Özil a práve po jeho prihrávke pridal druhý presný zásah útočník Oliver Giroud. Zaskočený Neapol nedokázal svojmu súperovi odpovedať a tak si "kanonieri" pripísali už druhé víťazstvo v F-skupine a s plným počtom bodov sú na čele tabuľky. Na Neapol sa bodovo dotiahol finalista uplynulého ročníka Dortmund po očakávanomn víťazstve nad Olympique Marseille 3:0.

Hráči Chelsea Londýn si hladkým víťazstvom v E-skupine v Bukurešti nad Steauou napravili chuť po prehre v 1. kole s Bazilejom. O triumf "The Blues" sa dvomi presnými zásahmi postaral brazílsky stredopoliar Ramires. K prehre Steauy nechtiac prispel aj domáci obranca Daniel Georgievski, ktorý si v 44. minúte zrazil loptu do vlastnej brány. Ďalší skupinový duel medzi FC Bazilej a Schalke 04 prerušili na niekoľko minút v prvom polčase aktivisti enviromentálnej organizácie Greenpeace, ktorí sa na lanách spustili zo strechy štadióna a rozvinuli veľký transparent proti aktivitám jedného zo sponzorov LM a Schalke, spoločnosti Gazprom v Arktíde. Nemecký tím v druhom polčase strhol po góle Juliana Draxlera víťazstvo na svoju stranu a v skupine je zatiaľ stopercentný.

Zenit Petrohrad v základnej zostave so slovenským reprezentantom Tomášom Hubočanom iba remizoval v G-skupine s Austriou Viedeň 0:0. Domáci začali náporom, ale výsledkom bola iba strela Hulka do žrde. Rakúskemu tímu sa po zmene strán nepodarilo zužitkovať výhodu presilovky o jedného hráča, keď domáci od 44. minúty hrali bez vylúčeného stredopoliara Axela Witsela. Austria mala šance, ale bez efektu, pretože gól Marina Leovaca z 52. minúty neplatil pre faul na brankára. Oba tímy tak majú po dvoch dueloch na konte jediný bod. Hubočan odohral celé stretnutie a v 72. minúte videl žltú kartu. V derby tímov z Pyrenejského polostrova Atletico Madrid otočilo vývoj stretnutia na trávniku FC Porto a po triumfe 2:1 má na konte plný počet bodov.

Dominanciu v H-skupine potvrdila Barcelona tesným víťazstvom 1:0 na pôde Celticu Glasgow, pod ktoré sa gólovo podpísal v 76. minúte Cesc Fabregas. Domáci favoritovi dlho odolávali, ale misky váh na stranu katalánskeho giganta naklonilo vylúčenie kapitána škótskeho majstra Browna v 59. minúte. Za šesťbodovou Barcelonou sa na druhom mieste tabuľky udržalo milánske AC, ktoré síce na ihrisku Ajaxu Amsterdam inkasovalo v 90. minúte z hlavy domáceho Stefana Denswila, ale vo štvrtej minúte nadstavenia zariadil remízu 1:1 Mario Balotelli z pokutového kopu.

LM 2013/2014 - zápasy 2. kola skupinovej fázy:

E-skupina:

FC Bazilej - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1 (0:0)

Gól: 54. Draxler. Rozhodca: Alberto Undiano Mallenco (Šp.)

Steaua Bukurešť - Chelsea Londýn 0:4 (0:2)

Góly: 20. a 55. Ramires, 44. Georgievski (vl.), 90. Lampard. Rozhodca: Carlos Velasco Carballo (Šp.)

Tabuľka:

1. Schalke 04 2 2 0 0 4:0 6

2. Chelsea Londýn 2 1 0 1 5:2 3

3. FC Bazilej 2 1 0 1 2:2 3

4. Steaua Bukurešť 2 0 0 2 0:7 0

F-skupina:

Borussia Dortmund - Olympique Marseille 3:0 (1:0)

Góly: 19. a 80. Lewandowski (druhý z 11 m), 52. Reus. Rozhodca: David Borbalán (Šp.)

Arsenal Londýn - SSC Neapol 2:0 (2:0)

Góly: 8. Özil, 15. Giroud. Rozhodca: Milorad Mažič (Srb.)