Giroud vystrieľal Arsenalu osemfinále Ligy majstrov, známi sú už všetci postupujúci

09.12.2015, 21:55

Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v stredajšom súboji F-skupiny Ligy majstrov 2015/2016 na pôde Olympiakosu Pireus 3:0 a zabezpečili si účasť v osemfinále. Okrem trojice vopred známych postupujúcich (FC Barcelona, Bayern Mníchov, Zenit Petrohrad) si v stredu miestenku medzi najlepšou šestnástkou vybojovali aj FC Chelsea, Dynamo Kyjev, KAA Gent a AS Rím.

Arsenal posunul do ďalších bojov Olivier Giroud. Francúzsky útočník sa presadil prvýkrát po pol hodine hry, keď využil presný center Aarona Ramseyho a hlavičkou prekonal Roberta Jimeneza v domácej bráne. Druhý gól pridal tesne po zmene strán, milimetrovou prihrávkou poza obranu ho našiel Joel Campbell. V 67. minúte zahral rukou v pokutovom území domáci Omar Elabdellaoui a Giroud z bieleho bodu skompletizoval svoj hetrik.

Darilo sa aj druhému anglickému zástupcovi v stredajšom programe. Londýnska FC Chelsea a jej tréner Jose Mourinho uspeli v dueli proti FC Porto, ktoré portugalský kouč viedol v rokoch 2002 až 2004. Skóre na štadióne Stamford Bridge sa po prvý raz menilo v 12. minúte, keď domácim pomohol vlastným gólom Ivan Marcano. Chelsea využila nástup do druhého polčasu a jej vedenie poistil presným zásahom Willian.

Druhým postupujúcim z G-skupiny sa stalo Dynamo Kyjev. Ukrajincom stačilo na prienik do osemfinále najtesnejšie víťazstvo 1:0 nad izraelským šampiónom Maccabi Tel Aviv. Jediný gól stretnutia zaznamenal v 16. minúte Denys Garmaš.

Zenit Petrohrad prehral až vo svojom šiestom zápase v základnej skupine, keď v Belgicku nestačil na KAA Gent. Rusi napriek tomu ovládli poradie H-skupiny, keď ju vyhrali s počtom 15 bodov a suverénne postúpili medzi najlepšiu šestnástku. Po záverečnom hvizde a výsledku 2:1 sa tešili aj domáci, ktorí obsadili v tabuľke druhé miesto.

V E-skupine okrem FC Barcelona postúpilo ďalej i rímske AS a to aj napriek tomu, že v skupine dosiahlo chudobnú bilanciu 1 výhra, 3 remízy, 2 prehry a skóre 11:16. Na jeho úkor mohol ísť ďalej Bayer Leverkusen, ale s favorizovanou Barcou uhral nepostupovú remízu 1:1.

6. kolo skupinovej fázy LM

E-skupina:

Bayer Leverkusen - FC Barcelona 1:1 (1:1)

Góly: 23. Hernandez - 20. Messi. Rozhodoval: Clattenburg (Angl.)

AS Rím - BATE Borisov 0:0

Rozhodoval: Atkinson (Angl.)

F-skupina:

Olympiakos Pireus - FC Arsenal 0:3 (0:1)

Góly: 29., 49. a 67. Giroud (tretí z 11 m). Rozhodoval: Rizzoli (Tal.)

Dinamo Záhreb - Bayern Mníchov 0:2 (0:0)

Góly: 61. a 64. Lewandowski. Rozhodoval: Strömbergsson (Švéd.)

G-skupina:

FC Chelsea - FC Porto 2:0 (1:0)

Góly: 12. Marcano (vlastný), 52. Willian. Rozhodoval: Cakir (Tur.)

Dynamo Kyjev - Maccabi Tel Aviv 1:0 (1:0)

Gól: 16. Garmaš. Rozhodoval: Kuipers (Hol.)

H-skupina:

KAA Gent - Zenit Petrohrad 2:1 (1:0)

Góly: 18. Depoitre, 78. Miličevič - 65. Dziuba. Rozhodoval: De Sousa (Port.)

FC Valencia - Olympique Lyon 0:2 (0:1)

Góly: 37. Cornet, 76. Lacazette. Rozhodoval: Jug (Slovin.)

postupujúci do 16-finále EL 2015/2016:

Šachtar Doneck, Manchester United, Galatasaray Istanbul, FC Sevilla, Bayer Leverkusen, Olympiakos Pireus, FC Porto, FC Valencia,

01 - Modified: 2007-12-03 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Výdavky na reklamu v roku 2008 vzrastú
01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
24. apríl 2024 09:04