Hossa v NHL zažiaril. A jeho Chicago vyhralo

30.10.2013, 06:46
Elitný Slovák zaznamenal tri body. Jeho tím tak zdolal Ottawu v prestrelke 6:5.

Na desať bodov zaokrúhlil slovenský útočník Marián Hossa svoju bilanciu v kanadskom bodovaní v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL. V noci na stredu si na svoje konto pripísal tri body (1+2) a aj jeho prispením vyhralo Chicago na domácom ľade v gólovej prestrelke s Ottawou 6:5. Hossa odohral 18:10 minút, zaznamenal aj dva plusové body a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu. Honor prvej sa ušiel jeho spoluhráčovi Jonathanovi Toewsovi, ktorého zápasová bilancia bola 3+1.

Brankár St. Louis Jaroslav Halák sa vo svojom deviatom stretnutí postaral o siedmy úspech svojho tímu v podobe výhry 3:2 nad Winnipegom. Na svoje konto si pripísal 21 úspešných zákrokov. Tampa Bay v zostave s Richardom Pánikom na svojom ľade podľahla New Jersey 1:2, slovenský útočník odohral niečo cez 13 minút. Do zostavy Philadelphie sa po "vysedávaní" na tribúne znova vrátil obranca Andrej Meszároš. Ani jeho šiesty štart v tomto ročníku v tíme "letcov" mu ale radosť nepriniesol, Philadelphia doma prehrala s Anaheimom 2:3 a Meszároš počas 18:11 minút, ktoré odohral, skončil s jednou "mínuskou".

Montreal vyhral doma s Dallasom tesne 2:1, ale jeho brankár Peter Budaj napriek tomu, že v predchádzajúcom súboji s NY Rangers vychytal nulu, šancu nedostal.

01 - Modified: 2005-08-15 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Britom už angličtina nebude stačiť
01 - Modified: 2018-04-22 05:39:26 - Feat.: - Title: Postup Bostonu sa zatiaľ nekoná, Washington otočil sériu 02 - Modified: 2018-04-04 05:27:25 - Feat.: - Title: Pánik aj Tatar gólmi pomohli svojim tímom k víťazstvu. Chára s mínuskami 03 - Modified: 2017-03-30 06:34:52 - Feat.: - Title: Pánik strelil víťazný gól, ďalší pridal Hossa. Chicago vyhralo nad obhajcom titulu 04 - Modified: 2017-03-20 06:02:43 - Feat.: - Title: Chicago si veľkým obratom zabezpečilo play off. Pánik skóroval (video) 05 - Modified: 2016-06-16 05:55:17 - Feat.: - Title: Pánik predlĺžil zmluvu, Chicagu sa upísal na ďalší rok
25. apríl 2024 02:34