Suarez znova pohrýzol súpera. Jeho Uruguaj poslal domov Talianov

24.06.2014, 20:12

Futbalisti Uruguaja a Kostariky postúpili v utorok do osemfinále 20. MS v Brazílii. V priamom súboji D-skupiny o postup štvornásobní majstri sveta Taliani prehrali s Uruguajom 0:1 a v tabuľke skončili až tretí. Dvojnásobný majster sveta Uruguaj obsadil druhé miesto za príjemným prekvapením turnaja Kostarikou.

Taliani na turnaji skončili, keď hrali vyše polhodinu oslabení, lebo červenú kartu videl v 59. minúte stredopoliar Claudio Marchisio. Duel rozhodol gól stopéra Diega Godina v 81. minúte. Úradujúci vicemajstri Európy Taliani vypadli po roku 2010 v JAR, kde ich vyradili Slováci, opäť už v základnej skupine.

Suarez pohrýzol súpera. Tretíkrát v kariére.

"Squadre" stačila na postup do osemfinále remíza, "Urus" museli vyhrať. Uruguajčania sa v boji o postup medzi elitnú osmičku stretnú v sobotu 28. júna s víťazom C-skupiny v Rio de Janeiro (22.00 SELČ). Kostarika ako prvá z "déčka" nastúpi v nedeľu 29. júna v Recife proti druhému tímu C-skupiny (22.00 SELČ).

Na Estadio das Dunas v meste Natal tréner Talianska Cesare Prandelli nasadil do útoku k Mariovi Balotellimu Cira Immobileho a zvolil systém 3-5-2 bez zraneného Daniele De Rossiho. Kouč Uruguaja Oscar Tabarez vsadil na osvedčenú ofenzívu v podobe Luis Suarez - Edinson Cavani.

D-skupina, 3. kolo:

Taliansko - Uruguaj 0:1 (0:0)

Gól: 81. Godin, ŽK: Balotelli, De Sciglio - Arevalo Rios, Muslera, ČK: 59. Marchisio (Tal.). Rozhodovali: Rodriguez - Torrentera, Quintero (všetci Mex.), 39.570 divákov.

Taliansko: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Darmian, Verratti (75. Thiago Motta), Pirlo, Marchisio, De Sciglio - Immobile (71. Cassano), Balotelli (46. Parolo)

Uruguaj: Muslera - Gimenez, Godin, Caceres, A. Pereira (63. Stuani) - Gonzalez, Arevalo Rios, Rodriguez (78. Ramirez) - Lodeiro (46. M. Pereira) - Suarez, Cavani

V 33-stupňovej horúčave sa hralo od prvých okamihov tvrdo a rýchlo, ale nesúrodo. Bol to vzhľadom na dôležitosť súboja vysoko taktický boj. Držanie lopty mali pod kontrolou Taliani, no nedarilo sa im vypracovať si šance. Chýbali strely do priestoru brány na oboch stranách, pomerne dosť sa faulovalo, ale nehralo sa zákerne. Taliani nedokázali nič vyťažiť z viacerých priamych kopov do 16-ky, "Urus" od polovice prvého polčasu pôsobili o čosi živšie a aj kombinačne dobre, ale čistá šanca sa nezrodila žiadna.

Až v 58. minúte si prvú čistú šancu zápasu vypracovali Juhoameričania, keď si Rodriguez narazil pekne so Suarezom, no jeho krížna strela minula pravú tyč Buffonovej brány. Vzápätí fauloval Marchisio tesne pred očami rozhodcu protihráča Arevala, ktorému šliapol pod koleno a videl okamžitú, hoci prísnu, červenú kartu. V 66. minúte mohol streliť postupový gól Suarez, ktorý vonkajškom pohotovo vystrelil vo vnútri 16-ky, ale Buffon vytiahol excelentný zákrok a vyrazil. Jeden útok za druhým sa valil na bránu úradujúcich vicemajstrov Európy, tí sa spoliehali na nejaký úspešný brejk. Suarez potom pohrýzol Chielliniho, ktorý sa po ňom potom ohnal lakťom, ale už sa nevylučovalo. O pár sekúnd však Taliani inkasovali, keď po rohu Godin v 81. minúte temenom otvoril skóre. V 85. minúte nevyrovnal z priameho kopu Pirlo a v hektickom závere oslabená squadra už nenašla recept na postup.

Luis Suarez už v aj v minulosti pohrýzol súpera. V anglickej lige takto zaútočil na Branislava Ivanovica.

01 - Modified: 2006-07-10 20:54:27 - Feat.: 0 - Title: Komentár HN: Kto z koho
01 - Modified: 2023-11-23 06:58:09 - Feat.: - Title: Čína a Uruguaj posilnili vzťahy pri stretnutí svojich lídrov v Pekingu 02 - Modified: 2023-07-18 12:32:06 - Feat.: - Title: EÚ a Uruguaj sa dohodli na spolupráci pri prechode na čistú energiu 03 - Modified: 2023-06-12 05:18:26 - Feat.: - Title: Historický úspech. Uruguaj po prvýkrát získal titul na MS do 20 rokov 04 - Modified: 2022-09-29 08:12:33 - Feat.: - Title: Tréner Kanady: Keď som mal 16 rokov, bol som na Slovensku lyžovať a teraz sa tu pripravujeme na MS. Bláznivé 05 - Modified: 2022-09-27 16:59:22 - Feat.: - Title: Uruguaj poprel obvinenia, že na referendá na Ukrajine vyslal pozorovateľov
20. apríl 2024 06:26