Weiss nepremenil penaltu. Olympiakos aj tak v Lige majstrov postúpil

10.12.2013, 23:18

Futbalisti Olympiakosu Pireus a Bayeru Leverkusen si v utorňajších zápasoch záverečného 6. kola Ligy majstrov 2013/2014 v skupinách A až D vybojovali postup do jarného osemfinále. Grécky tím si zabezpečil miestenku v najlepšej šestnástke vďaka víťazstvu 3:1 v C-skupine nad Anderlechtom Brusel. Z postupu Olympiakosu sa tešil aj krídelník Vladimír Weiss, ktorý prišiel na ihrisko v 53. minúte. Slovenský reprezentant svojou aktivitou v pokutovom území vybojoval dve jedenástky, v 71. minúte sa sám postavil k strele zo značky pokutového kopu, no penaltu nepremenil. Leverkusen si postup zaistil triumfom 1:0 na ihrisku Realu Sociedad San Sebastian, do karát mu zahrala aj prehra Šachtaru Doneck 0:1 na Old Trafforde s domácim Manchestrom United. V Štruncových sadoch slávili postup do play off Európskej ligy futbalisti Viktorie Plzeň v zostave so štyrmi Slovákmi Matúšom Kozáčikom, Mariánom Čišovským, Michalom Ďurišom a Markom Bakošom, do jarnej časti pohárovej súťaže posunula českého majstra výhra 2:1 nad CSKA Moskva. Účasť v najlepšej šestnástke tímov mali už dávnejšie istú Manchester United, Real Madrid, Paríž St. Germain, Bayern Mníchov a Manchester City. O poslednej osemfinálovej miestenke sa rozhodne zrejme v stredu, duel B-skupiny o priamy postup medzi Galatasarayom Istanbul a Juventusom totiž v utorok nedohrali pre husté sneženie a dohrajú ho pravdepodobne o deň neskôr.

Pod výhru a postup Olympiakosu sa dvomi gólmi podpísal argentínsky útočník Javier Saviola. V 38. minúte otvoril skóre duelu strelou k vzdialenej tyči, súper dokázal o šesť minút odpovedať, ale v druhom dejstve prišiel o vylúčeného obrancu Cheikhoua Kouyateho a domáci využili výhodu o jedného hráča. V 58. minúte naklonil misky váh na domácu stranu Saviola, ktorý sa tak revanšoval za skôr nepremenenú penaltu. Výhru Olympiakosu mohol ešte potvrdiť Vladimír Weiss, v 71. minúte ale takisto nepremenil nariadený pokutový kop po faule na neho. V nadstavenom čase opäť Weiss vybojoval jedenástku a Dominguez spečatil triumf domácich 3:1. Benfice už nepomohla k postupu ani výhra 2:1 nad už istým víťazom skupiny Parížom St. Germain.

Leverkusen zvíťazil v A-skupine na ihrisku Realu Sociedad 1:0 po presnom zásahu obrancu Ömera Topraka. V tabuľke obsadil postupové druhé miesto s 10 bodmi. V hre o jarné osemfinále bol aj Šachtar Doneck, prehra 0:1 s anglickým majstrom Manchestrom United mu však zmarila všetky šance na postup. "Červení diabli" idú so osemfinále z prvej priečky.

V záverečnom dueli D-skupiny hráči Viktorie Plzeň zdolali 2:1 CSKA Moskva a vďaka lepšiemu skóre zo vzájomných zápasov si vybojovali účasť v Európskej lige UEFA a trénerovi Pavlovi Vrbovi tak pripravili príjemnú rozlúčku. V tej istej skupine si Manchester City trochu prekvapujúco poradil s Bayernom Mníchov 3:2. Bavori vyhrávali už 12. minúte rozdielom dvoch gólov, Citizens aj bez najväčších opôr v 28. minúte zavelili v obrat a nemeckému tímu pripravili vôbec prvú prehru v tomto ročníku. V stretnutí však ale už prakticky o nič nešlo, keďže obe mužstvá mali istotu postupu už skôr.

V Istanbule nepriaznivé počasie spôsobilo organizátorom problémy už pred úvodným výkopom dôležitého duelu Galatasarayom s Juventusom. Po odprataní snehu z hracej plochy a jej okolia sa zápas napokon začal. Bielu loptu vymenil rozhodca Proenca za oranžovú, no tá sa postupom času v snehu strácala hráčom z dohľadu. Situácia sa vyhrotila v 32. minúte, keď hlavný arbiter prerušil zápas a hráči sa pobrali späť do šantí. Celé ihrisko pokryl sneh za sedem minút. Po uplynutí dvadsaťminútovej čakacej doby padlo rozhodnutie, že diváci výsledok v utorok nespoznajú. Zápas dohrajú od 32. minúty v stredu alebo v termíne, ktorý stanoví UEFA.

LM 2013/2014 - 6. kolo skupinovej fázy:

A-skupina:

Manchester United - Šachtar Doneck 1:0 (0:0)

Gól: 67. Jones, rozhodca: Milorad Mažič (Srb.)

Real Sociedad San Sebastian - Bayer Leverkusen 0:1 (0:0)

Gól: 49. Toprak, rozhodca: Tom Harald Hagen (Nór.)

FC Kodaň - Real Madrid 0:2 (0:1)

Góly: 25. Modrič, 48. C. Ronaldo, rozhodca: Felix Brych (Nem.)

Galatasaray Istanbul - Juventus Turín - prerušené v 32. min za stavu 0:0 pre husté sneženie, rozhodca: Pedro Proenca (Port.)

Benfica Lisabon - Paríž SG 2:1 (1:1)

Góly: 44. Lima (z 11 m), 59. Gaitan - 37. Cavani, rozhodca: Mark Clattenburg (Angl.)

Olympiakos Pireus - RSC Anderlecht Brusel 3:1 (1:1)

Góly: 34., 58. Saviola, 90.+5 Dominguez (z 11 m) - 39. Klještan, ČK: 49. Kouyate, 88. N'Sakala, 90.+3 Proto (všetci Anderlecht) rozhodca: Wolfgang Stark (Nem.)

D-skupina:

Bayern Mníchov - Manchester City 2:3 (2:1)

Góly: 6. Müller, 12. Götze - 28. Silva, 59. Kolarov (z 11 m), 62. Milner, rozhodca: David Fernandez Borbalan (Šp.)

Viktoria Plzeň - CSKA Moskva 2:1 (0:0)

Góly: 76. Kolář, 90. Wágner - 65. Musa, ČK: 67. Dzagojev, 90.+3 Wernbloom (obaja CSKA) rozhodca: Damir Skomina (Slov.)

/za domácich M. Kozáčik, M. Čišovský celý zápas, M. Ďuriš do 58. minúty, M. Bakoš od 70. minúty/

Tabuľka D-skupiny:

1. Bayern Mníchov 6 5 0 1 17:5 15*

2. Manchester City 6 5 0 1 18:10 15*

3. Viktoria Plzeň 6 1 0 5 6:17 3**

4. CSKA Moskva 6 1 0 5 8:17 3

Legenda: * - postup do osemfinále LM, ** - postup do vyraďovacej fázy EL

01 - Modified: 2005-10-19 08:28:00 - Feat.: 0 - Title: Zmeny do systému prideľovania agrodotácií eliminovali subjektívne zásahy
01 - Modified: 2023-07-19 20:41:09 - Feat.: - Title: Vydretý, mimoriadne cenný triumf. Slovan vyhral na pôde Hesperange, hrdinami kapitán Weiss a gólman Borjan 02 - Modified: 2023-05-07 19:48:06 - Feat.: - Title: Bol to vysnívaný moment, povedal Weiss mladší po triumfe v Dunajskej Strede. Na oslavu gólu si dal dole dres 03 - Modified: 2019-11-27 21:44:06 - Feat.: - Title: Barcelona a Lipsko postúpili do osemfinále Ligy majstrov 04 - Modified: 2016-07-27 21:00:02 - Feat.: - Title: Slovenský šampión v Lige majstrov proti favoritovi bojoval, v odvete však musí vyhrať 05 - Modified: 2016-07-13 21:14:55 - Feat.: - Title: Z debakla dráma do posledných sekúnd. Slovenský šampión vstúpil do Ligy majstrov
25. apríl 2024 00:18