Chicago vyrovnalo finálovú sériu. Hossa asistoval

11.06.2015, 07:33

Slovenský hokejista Marián Hossa prispel vo štvrtom finále play off zámorskej NHL asistenciou k výhre Chicaga nad Tampou Bay 2:1. Blackwahks vyrovnali stav série na 2:2. Hossa sa podieľal na prvom góle Jonathana Toewsa, o triumfe "jastrabov" rozhodol v 47. minúte strelou bekhendom Brandon Saad. Finálová bitka o Stanleyho pohár pokračuje v noci na nedeľu piatym duelom, ktorý sa hrá na Floride.

štvrtý zápas finále play off NHL o Stanleyho pohár:

CHICAGO BLACKHAWKS - TAMPA BAY LIGHTNING 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 27. Toews (Sharp, HOSSA), 47. Saad (Kane) - 32. Killorn (Filppula, Stamkos). Rozhodcovia: O'Halloran, Sutherland - Heyer, Racicot, vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku: 19:25, 22.354 divákov.

Zostavy:

Chicago: Crawford - Hjalmarsson, Keith, Seabrook, Timonen, Van Riemsdyk, Oduya - HOSSA, Toews, Saad - Kane, Richards, Versteeg – Teräväinen, Vermette, Sharp - Shaw, Krüger, Desjardins.

Tampa: Vasilevskij - Stralman, Hedman, Coburn, Garrison, Šustr, Carle, Nesterov - Stamkos, Filppula, Killorn - Kučerov, Johnson, Palát - Callahan, Paquette, Brown - Morrow, Boyle

Slovák v zápase:

MARIÁN HOSSA - minutáž 21:01, 0 gólov, 1 asistencia, +/- +1, 2 strely, 0 tr. minút.

01 - Modified: 2007-06-22 07:48:06 - Feat.: 0 - Title: Najkrajšia jeseň môjho života
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo 03 - Modified: 2024-03-08 13:47:14 - Feat.: - Title: Trend sa pomaly otáča, v NHL pribudol ďalší Slovák. Budúcnosť môže byť svetlá, hovorí kouč juniorov 04 - Modified: 2024-03-08 06:16:26 - Feat.: - Title: V NHL nastúpil ďalší Slovák. Vo veku 27 rokov zažil premiéru Patrik Koch 05 - Modified: 2024-01-23 13:06:31 - Feat.: - Title: FOTO Nová bizarná atrakcia v Chicagu. Ľudia sa idú zblázniť za potkaňou dierou v chodníku, navštevujú ju davy
27. apríl 2024 10:32