Rumuni nachytali trenčianskeho brankára. V Lige majstrov začal prehrou

14.07.2015, 22:49

Futbalisti slovenského šampióna AS Trenčín prehrali v utorňajšom prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov 2015/2016 v Žiline s rumunskou Steauou Bukurešť 0:2.

Pre zverencov trénera Martina Ševelu to bol historický debut v prestížnej súťaži a nepodaril sa im. V prvom polčase domáci nevyužili dve nádejné šance a v druhom za to kruto pykali po góloch Nicolaea Stanciua a Jugurtha Hamrouna.

Odveta je na programe v stredu 22. júla v Bukurešti a v oveľa lepšej pozícii do nej pôjde 26-násobný majster Rumunska, resp. bývalý európsky šampión Steaua.

Od úvodných sekúnd sa hralo vo vysokom tempe, ale bola vidieť na úvod sezóny istá nerozohratosť u oboch. Súperi sa oťukávali, ako prvý skúsil v 2. minúte vystreliť útočník hostí Tade, ale bolo to veľmi nepresné. Na oboch stranách absentoval rýchlejší prechod do útoku, chýbali strely a vyložené šance. Až po polhodine to začalo byť zaujímavejšie. V 33. minúte Bero napriahol z hranice 16-ky, ale jeho strela trafila spoluhráča. Na druhej strane o minútu Varela dokopol loptu do trenčianskej siete, ale pískal sa ofsajd. A neujala sa ani hlavička Tadeho nad bránku o pár sekúnd. Steaua prebrala opraty, zatlačila domácich, ale mohla inkasovať ako prvá. To Jairo prenikol do šestnástky a prihral Van Kesselovi, ktorý obstrelil brankára, ale obranca hostí vykopol z bránkovej čiary. Vzápätí Rabiu poslal vo vnútri pokutového územia od bránkovej čiary spätnú prihrávku Berovi, jeho bombu ale nohami vyrazil brankár Bukurešti.

Začiatok druhého dejstva bol tiež nesúrodý, pomerne dosť sa kazilo. V 55. minúte si prebral na ľavej strane Rabiuovu prihrávku voľný Guba, ale ešte robil kľučku do hráča a strelu mu obrana zblokovala na roh. Hra sa dosť znervóznila, kúskovala sa faulami a z toho vyťažili hostia. V 63. minúte kopala Steaua priamy kop z ľavej strany po faule Čögleya a špílmacher Stanciu nachytal skvele zakrútenou loptou na bližšiu žrď Šemrinca v domácej bráne - 0:1. Steaua sa upokojila, ťažila z veľmi zlej rozohrávky Trenčína a opäť gólovo udrela v 70. minúte, keď strieľaný center Popu z pravej strany nechytateľne upratal do trenčianskej siete striedajúci Hamroun, ktorý bol na ihrisku len 11 minút. Rumuni si umne kontrolovali v ďalšom priebehu situáciu a snažili sa využívať v brejkoch domáce chybné prihrávky. Výber hosťujúceho trénera Mirela Radoia ukázal väčšiu skúsenosť a veľkú efektívnosť, maximálne vyťažil z chýb Trenčína a rázne vykročil do 3. predkola.

Martin Ševela, tréner AS Trenčín: "Zo začiatku sme mali zbytočný rešpekt zo súpera, aj keď kvalita bola trochu na ich strane. Trvala nám dlhšie práca s loptou, ťažšie sme si hľadali voľný priestor. Po tridsiatej minúte sme zistili, že môžeme hrať vyrovnanú partiu. Je to o prvom góle, ak by sme ho dali, hráči by boli sebavedomejší. Škoda štandardky, bol tam zbytočný faul, a musím si vyhodnotiť či aj neskorá reakcia nášho brankára. Po prvom góle sme museli hru otvoriť, súper mal za našim chrbtom priestor a z takejto akcie sme dostali druhý gól. Pozitívom je veľká skúsenosť, hráči si z tohto zápasu zoberú, že ešte musia pracovať aj rozmýšľať rýchlejšie.

1. zápas 2. predkola LM 2015/2016:

AS Trenčín - Steaua Bukurešť 0:2 (0:0)

Góly: 63. Stanciu, 70. Hamroun, ŽK: Madu, Wesley, Rabiu - Tamas, Hamroun, Breeveld, rozhodoval: Hernandez (Šp.), 6936 divákov.

zostavy a striedania:

AS Trenčín: Šemrinec - Čögley, Ramon, Rundič, Madu - Lobotka - Van Kessel, Bero, Rabiu (79. Koolwijk), Guba (59. Wesley) - Jairo da Silva

Steaua: Cojocaru - Papp, Varela, Tamas, Guilherme - Muniru, Breeveld (81. Tahar) - Popa, Stanciu, Chipciu (59. Hamroun) - Tade (87. Tudorie

01 - Modified: 2007-07-23 14:31:00 - Feat.: 0 - Title: Kauza opitých učiteliek bude mať dohru na priestupkovom konaní
01 - Modified: 2021-07-02 13:03:24 - Feat.: - Title: Tatra sa vracia na Slovensko. Legendu chcú vyrábať pre silové zložky 02 - Modified: 2019-11-27 21:44:06 - Feat.: - Title: Barcelona a Lipsko postúpili do osemfinále Ligy majstrov 03 - Modified: 2016-07-27 21:00:02 - Feat.: - Title: Slovenský šampión v Lige majstrov proti favoritovi bojoval, v odvete však musí vyhrať 04 - Modified: 2016-07-20 20:53:35 - Feat.: - Title: Slovenský majster to dokázal. V Lige majstrov postupuje ďalej 05 - Modified: 2016-07-13 21:14:55 - Feat.: - Title: Z debakla dráma do posledných sekúnd. Slovenský šampión vstúpil do Ligy majstrov
26. apríl 2024 16:30