Detroitu pomohli Tatar s Jurčom. Červené krídla zdolali Vancouver

01.12.2014, 06:24

Slovenskí hokejoví útočníci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo pomohli asistenciami k výhre Detroitu nad Vancouverom 5:3 v nedeľňajšom zápase zámorskej NHL.

Duel museli prerušiť už po 29 sekundách prvej tretiny, keďže v aréne Joea Luisa prišlo k výpadku prúdu. Poruchu opravili za necelú polhodinu a zápas pokračoval ďalej.

Úvod vyšiel lepšie domácim, ktorí sa rýchlo ujali dvojgólového vedenia, keď oba presné zásahy padli po rýdzo švédskej spolupráci. Najskôr sa v 4. minúte presadil obranca Niklas Kronwall, na 2:0 zvýšil útočník Gustan Nyquist. Pri oboch góloch si pripísal asistencie ich krajan Henrik Zetterberg, kapitán "červených krídiel" tak bodoval v štvrtom súboji za sebou.

Hostia z Kanady v úvode druhého dejstva znížili zásluhou Lindena Veya. V 35. min však bol rozdiel v skóre opäť dvojgólový, keď v presilovej hre prekonal brankára "kosatiek" Ryana Millera ruský center Pavel Dacjuk. Ten aj s prispením obrancu Vancouveru Lucu Sbisu dorazil do siete puk po strele Tomáša Tatara.

Canucks však nezložili zbrane, v 53. minúte to bolo opäť iba o gól, keď skóroval Shawn Matthias. Detroit však potreboval na odpoveď iba 70 sekúnd. V útočnom pásme rozohrali akciu Tomáš Jurčo s Rileym Sheahanom, puk sa dostal na modrú čiaru k obrancovi Dannymu DeKeyserovi a ten tečovanou strelou od dvoch bekov hostí prekvapil bezmocného Millera - 4:2.

Vancouveru sa tretíkrát v zápase podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu, keď svoj druhý presný zásah v zápase zaznamenal Vey, ale na viac už "kosatky" v nedeľu nemali. Gólový účet stretnutia uzavrel Dacjuk, ktorý skóroval do prázdnej brány hostí pri ich hre bez brankára.

DETROIT - VANCOUVER 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Góly: 4. Kronwall (Ericsson, Zetterberg), 12. Nyquist (Zetterberg, Franzen), 35. Dacjuk (TATAR, Kindl), 54. DeKeyser (Sheahan, JURČO), 60. Dacjuk - 23. Vey, 53. Matthias (Weber, Vey), 57. Vey (Matthias, Richardson). Brankári: Howard - Miller, strely na bránku: 30:33, 20.027 divákov

Slováci v akcii:

Tomáš Tatar (Detroit) 14:26 0 1 1 +1 1 0

Tomáš Jurčo (Detroit) 11:42 0 1 1 +1 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty/

01 - Modified: 2007-01-11 13:38:00 - Feat.: 0 - Title: DHL uzatvorila so Saudi Aramco kontrakt v hodnote niekoľko miliónov USD
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-07 04:53:30 - Feat.: - Title: Slafkovský asistoval, na výhru Montrealu to však nestačilo 03 - Modified: 2024-03-08 13:47:14 - Feat.: - Title: Trend sa pomaly otáča, v NHL pribudol ďalší Slovák. Budúcnosť môže byť svetlá, hovorí kouč juniorov 04 - Modified: 2024-03-08 06:16:26 - Feat.: - Title: V NHL nastúpil ďalší Slovák. Vo veku 27 rokov zažil premiéru Patrik Koch 05 - Modified: 2024-01-14 06:13:37 - Feat.: - Title: Tatar a Nemec pomohli k triumfom svojich tímov, série Seattlu a Edmontonu
27. apríl 2024 06:41