Záborský prispel gólom k triumfu Omska

08.09.2013, 19:50
Tomáš Záborský strelil prvý gól v novej sezóne KHL. Jeho tím vyhral 5:2.

Slovenský hokejový reprezentant Tomáš Záborský si otvoril strelecký účet v novom ročníku KHL, keď v nedeľňajšom stretnutí pomohol svojmu tímu Avangard Omsk k víťazstvu 5:2 nad Lokomotivom Jaroslavľ. Ďalší Slovák v zostave domácich Ivan Baranka v stretnutí nebodoval.

Víťaz Gagarinovho pohára Dinamo Moskva zvíťazil aj v treťom zápase novej sezóny, keď si na domácom ľade poradil s Neftechimikom Nižnekamsk presvedčivo 4:0. Slovenský reprezentačný obranca Dominik Graňák prispel k tretiemu víťazstvu po sebe asistenciou na druhý gól svojho tímu, ktorý strelil v 31. minúte Mosaljov.

Jednu prihrávku do kanadského bodovania si pripísal aj Štefan Ružička, jeho Salavat Julajev Ufa prehral na ľade AK Bars Kazaň 3:4 po samostatných nájazdoch.

Slovenský gólman Rastislav Staňa prispel 20 úspešnými zákrokmi k víťazstvu CSKA Moskva na ľade Dinama Minsk 2:1 po predĺžení. Jeho krajan Ján Laco chytil 27 pukov a nasmeroval tak Donbass Doneck k triumfu nad HC Lev Praha 3:2, rovnako po predĺžení. Za domácich si jednu gólovú asistenciu pripísal obranca Peter Podhradský.

Nedeľa - sumáre:
      Avangard Omsk – Lokomotiv Jaroslavľ 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
      Góly: 13. Popov, 28. ZÁBORSKÝ, 34. Perežogin, 36. Kosticyn, 58. Blaťák – 28. But, 59. Černikov

Jugra Chanty-Mansijsk – Atlant Mytišči 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
      Góly: 5. Chlyncev, 19. Kňazev, 22. Sitnikov, 59. Gorbunov - 43. Sošnikov

Avtomobilist Jekaterinburg – SKA Petrohrad 4:6 (0:1, 1:4, 3:1)
      Góly: 27. Černov, 43. Malychin, 48. Lazarev, 56. Malychin – 3. Šipačjov, 21. Thoresen, 26. Tichonov, 32. Kučerjavenko, 35. Skačkov, 50. Panarin

Barys Astana – Severstal Čerepovec 10:1 (1:0, 6:1, 3:0)
      Góly: 10. Boyd, 22. Bochenski, 28. Poliščuk, 29. Rachmanov, 30. Dawes, 30. Upper, 38. Bochenski, 44. Starčenko, 54. Rudenko, 59. Dawes – 24. Laakso

Torpedo Nižnij Novgorod – Traktor Čeljabinsk 3:4 (1:3, 0:0, 2:1)
      Góly: 8. Paršin, 54. Galuzin, 57. Makarov – 14. Čistov, 16. A. Kosticyn, 18. Darzinš, 51. Popov

Viťaz Podolsk – Metallurg Magnitogorsk 4:5 (3:2, 1:1, 0:2)
      Góly: 9. Rybin, 10. Hennessy, 13. Koroljuk, 28. Koroljuk – 5. Antipin, 19. Zaripov, 36. Hodgman 46. Mozjakin, 53. Kosov

Dinamo Moskva – Neftechimik Nižnekamsk 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
      Góly: 24. Komarov, 31. Mosaljov (GRAŇÁK), 46. Mosaljov, 54. Kvapil

AK Bars Kazaň – Salavat Julajev Ufa 4:3 pp a sn (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0, 1:0)
      Góly: 4. Stapleton, 6. Heškov, 41. Petrovov, rozh. nájazd Burmistrov - 29. Chlystov (RUŽIČKA), 35. Proškin, 56. Kolcov

Dinamo Minsk – CSKA Moskva 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
      Góly: 37. Gavrus – 43. Prochorkin, 63. Mišarin

Donbass Doneck – HC Lev Praha 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
      Góly: 30. Wilson (PODHRADSKÝ), 49. Robitaille, 63. Jakucenja – 8. Ridderwall, 25. Řepík

01 - Modified: 2005-06-06 09:51:00 - Feat.: 0 - Title: Tenis: V Champions Race na čele dvojica Federer, Nadal, Hrbatý 22.
01 - Modified: 2024-04-01 12:50:42 - Feat.: - Title: Nečakaný vyzývateľ v boji o korunu kráľa strelcov: Neupínam sa k tomu, no bolo by zbabelé o to nezabojovať 02 - Modified: 2023-11-28 21:03:25 - Feat.: - Title: Otec rozhodol finále Ligy majstrov. Jeho syn má teraz na svedomí ďalší výnimočný futbalový zápis 03 - Modified: 2023-05-07 19:48:06 - Feat.: - Title: Bol to vysnívaný moment, povedal Weiss mladší po triumfe v Dunajskej Strede. Na oslavu gólu si dal dole dres 04 - Modified: 2022-10-25 05:03:50 - Feat.: - Title: Slovenský hokejista Tomáš Tatar si v NHL otvoril bodový účet, Fehérváry s dvomi pluskami 05 - Modified: 2021-09-02 08:11:22 - Feat.: - Title: Nezastaviteľný Ronaldo: Dvomi gólmi otočil duel s Írskom a stal sa svetovým rekordérom
25. apríl 2024 06:35