Jedno víťazstvo ešte nič neznamená, tvrdí líder Slovákov Nagy

14.05.2014, 23:10
Ladislav Nagy je so štyrmi gólmi spoločne s dvomi Rusmi zatiaľ najlepším strelcom šampionátu.

Ladislav Nagy našiel na MS strelecký apetít. Dvojgólový kúsok z pondelkového zápasu s Francúzskom (3:5) zopakoval skúsený hokejista aj v stredajšom súboji s Nórskom (5:2), s tým rozdielom, že tentoraz pomohol mužstvu k bodom. Aj vďaka jeho výkonu slovenskí reprezentanti prvýkrát na šampionáte v Minsku zvíťazili a oživili svoju šancu na postup do štvrťfinále. Nagy je tak spoločne s Rusmi Viktorom Tichonovom a Sergejom Plotnikovom so štyrmi gólmi najlepším strelcom šampionátu.

Nagy mieril v stretnutí presne forhendom i bekhendom, v oboch prípadoch povymetal horné partie Haugenovej bránky. Dôležitý bol najmä jeho gól na 3:2 osemnásť sekúnd pred koncom druhej tretiny, ktorým Slováci zlomili odpor húževnatého súpera. "V druhej prestávke sme si povedali, že sa v tretej tretine nestiahneme, pôjdeme do nich a budeme hrať aktívny hokej. Konečne sa nám podarilo zvíťaziť," tešil sa Nagy, ktorý má po štyroch zápasoch na MS bilanciu 4+0.

Ladislav Nagy. Snímka: TASR/P. Neubauer

Po prehre s Francúzskom napriek úspešným zásahom vymenil hokejku a - oplatilo sa. "Musím asi častejšie strieľať, keď mi to tam tak padá. Ale je úplne jedno, kto dá gól, hlavné sú tri body. Dnes hrali všetci perfektne, útočníci pomáhali bekom a oni nám. Z našej strany super výkon," pochvaľoval si ľavý krídelník prvého útoku.

Podľa Nagya sa slovenský tím presadil najmä vďaka svojej korčuliarskej prevahe. "Hokej je najmä o korčuľovaní, v ňom sme v predošlých troch zápasoch zaostávali. Dnes tam pohyb z našej strany bol. V dnešnom hokeji už aj Nóri, Taliani či Francúzi vedia dobre korčuľovať, je to hlavne o pohybe," podotkol.

Výhru potrebovalo mužstvo ako soľ. Pred ďalšími tromi stretnutiami v A-skupine by mu malo dodať sebadôveru. "Jedno víťazstvo zatiaľ nič neznamená. V ďalšom zápase proti Švédom musíme nadviazať na dnešný výkon a bojovať, ako by to bol náš posledný zápas na turnaji. Čakajú nás ešte tri stretnutia, všetko je otvorené," dodal.

01 - Modified: 2006-05-16 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Ľudia zaplatia menej, štát viac
01 - Modified: 2024-04-18 13:23:44 - Feat.: - Title: Obranca Marinčin prišiel o šampionát. Má prasknutý stavec, sezóna sa preňho skončila 02 - Modified: 2024-04-17 13:42:32 - Feat.: - Title: Kto príde z NHL na šampionát? Šatan počíta s Regendom, prvé posily majú doraziť už o týždeň 03 - Modified: 2023-05-25 20:36:50 - Feat.: - Title: Kanada zdolala Fínsko 4:1, postúpila do semifinále mieri už ôsmy krát 04 - Modified: 2023-05-21 08:25:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Cehlárik a Grman nastúpia proti Slovinsku. Návrat oboch hráčov prinesie zmeny v zostave 05 - Modified: 2023-05-12 19:51:50 - Feat.: - Title: Grmana teší výkon proti Čechom. Môže nás posunúť, tvrdí po tesnej prehre
24. apríl 2024 14:46