Košice vstúpili do pohárovej Európy prehrou s českým klubom

17.07.2014, 19:20

Futbalisti MFK Košice prehrali v úvodnom zápase 2. predkola Európskej ligy s českým klubom Slovan Liberec 0:1. Po bezgólovom prvom polčase, rozhodol v druhom dejstve v 83. minúte o víťazstve hostí z penalty Jarolím. V košickom Čermeli nastúpili pred návštevou 7055 divákov.

Odvetné stretnutie druhého predkola Európskej ligy UEFA 2014/15 je na programe vo štvrtok 24. júla o 19.00 hod v Liberci na štadióne "U Nisy" (kapacita 10.000 miest).

prvý zápas 2. predkola EL 2014/2015:

MFK Košice - Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Gól: 83. Jarolím (11 m), ŽK: Kavka - Šural, Sackey, Obžera. Rozhodovali: Manzano - Rodriguez, Moreno (všetci Špa.), 7055 divákov

zostavy a striedania:

Košice: Tofiloski - Kavka, Bašista, Korijkov - Šinglár (90. Skvašík) - Viazanko (85. Ostojič), Bukata, Pačinda (80. O. Diaby), Sekulič - Novák, Redžič

Liberec: Hroššo - Fleišman, Rajnoch, Karišik, Coufal - Sackey - Pavelka, Jarolím (90. Pimpara), Ďubek - Šural (78. Obžera), Hadaščok (65. Hamuľak)

V košickom Čermeli si prvú strelu medzi tri žrde vypracovali hostia, ale Šuralovu strelu spoza šestnástky Tofiloski bez problémov kryl. Na opačnej strane v 10. minúte pohrozil Viazanko, po ktorého centri z pravej strany si loptu takmer vrazil do vlastnej siete Karišik.

O dve minúty neskôr mohol v ideálnej pozícii otvoriť skóre duelu Novák, s jeho nevýraznou strelou zvnútra šestnástky si Hroššo poradil. Obidve družstvá potom predovšetkým pozorne bránili a čakali na chybu súpera. Až v 26. minúte sa dostal k zakončeniu Ďubek, strela z jeho kopačky však mierila do stredu brány, kde stál pripravený Tofiloski.

V 32. minúte ukázal svoju rýchlosť liberecký kapitán Fleišman, s loptou sa dostal pred šestnástku, no nemal už dostatok síl k tvrdšiemu a presnejšiemu zakončeniu. Minútu pred koncom úvodnej štyridsaťpäťminútovky sa odhodlal k strele približne z 30 metrov domáci Viazanko, po ktorej Hroššo loptu na dvakrát skrotil.

Druhé dejstvo odštartovala šanca Redžiča, ktorý v 50. minúte po štandardke Pačindu z tesnej blízkosti nepochopiteľne netrafil priestor Hroššovej brány. "Žlto-modrí" si vytvorili tlak, ale hlavička Nováka a ani strela Pačindu nemierili do brány hostí. Na opačnej strane sa v 58. minúte po centri z pravej strany odhodlal k zakončeniu z prvej Šural, loptu poslal mimo troch žrdí. Ani po tomto momente košický tlak neutíchol, Liberec však dobre bránil a nepúšťal svojho súpera do vyložených šancí.

V 71. minúte sa prezentoval jedovkou z pravej strany Novák, ani jeho projektil si nenašiel cestu na bránu Liberca. Ten istý hráč pálil z podobnej pozície aj o desať minút neskôr, Hroššo si dal pozor a loptu skryl vo svojom náručí. V 82. minúte Viazanko v šestnástke nedovolene atakoval Ďubeka a hlavný arbiter nariadil penaltu. Loptu na biely bod si postavil Jarolím a Slovan Liberec vďaka tomuto momentu zvíťazil v košickom Čermeli 1:0.

01 - Modified: 2006-08-08 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Nagasaki tragicky preslávila smola
01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
19. apríl 2024 18:16