Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.04.2016, 22:07

Slováci uspeli na slávnej Monze, v prestížnych pretekoch skončili na pódiu

Slováci uspeli na slávnej Monze, v prestížnych pretekoch skončili na pódiu
Zdroj: ARC Bratislava

Slovenský pretekársky tím ARC Bratislava skončil na vynikajúcom 3. mieste kategórie AM cup v prvých pretekoch najprestížnejšej GT3 série sveta Blancpain GT Endurance Cup 2016.

V talianskej Monze sa posádka slovenského jazdca Mira Konôpku, s ktorým sa za volantom Lamborghini Huracán GT3 číslo 69 striedali Poliaci Andrzej Lewandowski a Teo Myszkowski, postupne prepracovala z 8. miesta na štarte v kategórii AM až na fantastické 3. miesto.

Miro Konôpka
Zdroj: ARC Bratislava

Konôpka v cieli povedal: „Motoršport je už raz taký, ak chcete dosiahnuť dobrý výsledok, musíte najprv dôjsť do cieľa. My sme nevedeli nájsť rýchlosť počas celého víkendu, no v pretekoch sme sa vyhli takmer všetkým problémom a to sa ukázalo ako najdôležitejšie. Dostať sa do cieľa v takejto konkurencii bez poškodeného auta a na stupňoch víťazov je úžasné. Slovenský tím na pódiu, čo viac si môžem priať.“

Ďalšie trojhodinové preteky Blancpain GT Series Endurance Cup sa pôjdu 15. mája na okruhu Silverstone vo Veľkej Británii.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.