19.05.2003, 00:00

BIATLON. Šéftréner ruskej mužskej biatlonovej reprezentácie Alexander Golev zahynul v nedeľu pri tragickej autonehode. Päťdesiatdvaročný Golev zomrel pri meste Kubinka západne od Moskvy po tom, čo do jeho auta narazilo nákladné auto, ktoré nedodržalo povolenú rýchlosť. (TASR)
CYKLISTIKA. Slovenský cyklista Peter Velits obhájil minuloročné prvenstvo na cyklistických Pretekoch mieru juniorov. Jeden z veľkých talentov slovenskej cyklistiky si priebežne prvú priečku, na ktorú sa dostal po sobotňajšej časovke, udržal aj v nedeľňajšej záverečnej piatej etape. (TASR)
TENIS. Turnaj ATP Masters Series v Hamburgu (2,45 mil. USD), finále: Coria (12-Arg.) -- Calleri (Arg.) 6:3, 6:4, 6:4. (SITA) u Turnaj WTA Tour Telecom Italia Masters v Ríme (1,3 mil. USD), finále: Clijstersová (2-Belg.) -- Mauresmová (4-Fr.) 3:6, 7:6 (3), 6:0. (TASR)
VOLEJBAL. Slovenské volejbalové reprezentantky do 20 rokov obsadili na medzinárodnom turnaji Spring Cup v Brne konečné 7. miesto, keď v súboji o túto priečku zdolali Estónsko po boji 3:2. Víťazkami turnaja sa stali reprezentantky Turecka, ktoré si vo finále poradili s domácimi Češkami 3:1. (SITA)
TLETIKA. Slovenská atlétka Silvia Máčalová zvíťazila v behu na 400 m v rámci 1. kola I. českej ligy v Kladne výkonom 57,60 sekundy a na 400 m prekážok skončila druhá časom 1:02,94 min. Petra Mráziková si na 1 500 m vybojovala druhú priečku výkonom 4:41,73 min. (SITA)
CYKLISTIKA. Talian Mario Cipollini sa stal víťazom včerajšej 8. etapy 86. ročníka pretekov Giro d´Italia, ktorá viedla z Rieti do Arezza (214 km). Vlaňajší majster sveta dosiahol na Gire už 41. triumf v kariére a vyrovnal tak rekord Alfreda Bindu z roku 1933 v počte etapových triumfov na týchto populárnych pretekoch. (SITA)

01. jún 2024 20:36