Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.07.2016, 13:00

Messiho odsúdili na 21 mesiacov za daňové podvody, zaplatí aj mastnú pokutu

Na rovnaký trest odsúdili aj jeho otca. Navyše zaplatia pokutu vo výške tri a pol milióna eur.

Messiho odsúdili na 21 mesiacov za daňové podvody, zaplatí aj mastnú pokutu
Zdroj: Reuters

Španielsky súd odsúdil v stredu argentínskeho futbalistu Lionela Messiho aj jeho otca Jorgea Horacia Messiho na 21 mesiacov väzenia za krátenie daní. Uviedla to agentúra AP, podľa informácie ktorej ale napokon ani jeden z nich nemusí ísť za mreže. Takéto riešenie totiž umožňujú španielske zákony.

Už v máji začal s hviezdou FC Barcelona proces v Španielsku. Messi aj jeho otec čelili obvineniam, že štát na daniach ukrátili o 4,2 milióna eur.

Obhajoba sa snažila dokázať, že Messi nepoznal obsah dokumentov, ktoré mu dával podpisovať jeho otec. Aj sám hráč priznal, že takéto dokumenty podpisoval bez toho, aby ich podrobne študoval. To však súd neakceptoval.

K daňovým podvodom malo prísť v rokoch 2007 až 2009. Španielske zákony v takýchto prípadoch umožňujú, že vinníci dostanú finančné pokuty, resp. v budúcnosti im nebudú umožnené žiadne ďalšie daňové výhody.

Messi navyše dlh uhradil už pred súdnym pojednávaním. S pokutami z podobných prípadov vyviazli aj Messiho spoluhráči z "Barcy" Javier Mascherano a Neymar.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.