Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2016, 18:51

Sagan splnil cieľ svojho šéfa. Tiňkov však z cyklistiky napriek tomu odchádza

Oleg Tiňkov sľuboval, že ak Sagan vyhrá tri etapy, bude v cyklistike možno pokračovať. Nebude.

Sagan splnil cieľ svojho šéfa. Tiňkov však z cyklistiky napriek tomu odchádza
Zdroj: Tinkoff

Náročná bola šestnásta etapa na Tour. Posledné pred druhým dňom voľna. Cyklisti nastúpali dvetisíc výškových metrov a do cieľa dorazili v neuveriteľnom priemere 47,14 km/h. Doma v Berne sa chcel víťazstvom rozlúčiť po sezóne končiaci Fabian Cancellara, ale bol to slovenský cyklista Peter Sagan, kto mal najviac síl.

Vo špurte tridsaťčlennej skupiny porazil Alexandra Kristoffa a Sondreho Engera. Tour naďalej vedie Chris Froome.

"Ak Peter Sagan vyhrá na Tour tri etapy, možno budem v cyklistike pokračovať," nechal sa počuť Oleg Tiňkov. A Sagan ich vyhral.

To už však nie je pravda. "Je to obrovský úspech pre celý tím a perfektný spôsob, ako ukončiť Tour de France a tiež ako uzavrieť moje cyklistické rendez-vous," povedal Tiňkov pre RTVS. "Peter bude dobrý v tíme Bora, bude pre nich vyhrávať, ale želám mu, aby jazdil za slovenský tím, pretože nikto z jazdcov nemá takých fanúšikov. Myslím si, že Slovensko si naozaj zaslúži vlastný profesionálny tím."

Záverečný špurt rozbehol Alejandro Valverde, za ním sa vydal Alexander Kristoff a už už sa zdalo, že práve on získa tohtoročnú prvú výhru na Tour. Po ďalšom centimetrovom dojazde sa ale tentoraz radoval už toľkokrát druhý Peter Sagan. A Oleg Tiňkov má o čom premýšľať.

"Bola to dlhá etapa v teplom počasí. Som šťastný aj za tím, ktorý odviedol skvelú prácu a ktorému toto víťazstvo patrí. Patrí aj Olegovi. Už toľkokrát som bol druhý o pár centimetrov, ale verím v osud, teraz mi to vracia späť," povedal dvadsaťšesťročný Slovák v cieli.

Tam stretol aj Chrisa Frooma, ktorému so smiechom ukazoval svoju oholenú bradu, ktorá mu k triumfu možno trochu pomohla.

Šiesty nakoniec došiel Fabian Cancellara. Pri otázke reportéra, či teraz Sagan neprišiel o svojich fanúšikov vo Švajčiarsku cyklista Tinkoffu s úsmevom odvetil: "Myslím, že aj vo Švajčiarsku mám pár fanúšikov."

We Just Won Another Tour de Fance?????????

Fotka uverejnená používateľom Oleg Tinkov (@olegtinkov),

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.