Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.12.2016, 13:12

Nad Ronaldom sa vznáša tieň daňového podvodu, štát mal pripraviť o milióny

Nad Ronaldom sa vznáša tieň daňového podvodu, štát mal pripraviť o milióny
Zdroj: Reuters

Christiano Ronaldo, hviezda Realu Madrid, sa údajne vyhýbal zaplateniu daní z 63,5 miliónov eur a zrejme ukryl ešte viac peňazí na účtoch vo Švajčiarsku a na Britských Panenských ostrovoch, vyplýva z odhalení spoločného vyšetrovania nemeckého týždenníka Der Spiegel a deviatich ďalších európskych médií, píše server Politico.

Der Spiegel, ktorý obdržal 1,9 terabajt dôverných finančných údajov z internetových stránok Football Leaks uviedol, že Ronaldo predal reklamné práva v hodnote 75 miliónov eur dvom spoločnostiam na Britských Panenských ostrovoch v roku 2014, ale "zrejme nezaplatil dane z 63,5 miliónov eur".

Spiegel si rozdelil dôverné dáta s ďalšími deviatimi európskymi médiami v rámci Európskej investigatívnej spolupráce. Na základe obdržaných dát španielsky denník El Mundo uviedol, že Ronaldo zarobil na reklamných právach takmer 150 miliónov eur, ale "v zásade priamo španielskym daňovým orgánom zaplatil dane iba z 5,6 miliónov eur, čo predstavuje menej ako štyri percentá z celkovej sumy."

Podľa informácií Der Spiegel bolo pranie špinavých peňazí spoluorganizované portugalským futbalovým agentom Jorgem Mendesom a jeho spoločnosťou Gestifute, pričom všetko nasvedčuje tomu, že manažér Manchesteru United José Mourinho by do systému prania špinavých peňazí mohol byť zapojený tiež.

Spoločnosť Gestifute vydala vyhlásenie, že "obaja, Cristiano Ronaldo aj José Mourinho, sú plne v súlade s ich daňovými povinnosťami voči španielskym a britským daňovým úradom."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.