Anaheim naďalej kraľuje v predĺžení

04.06.2003, 00:00

Gól hokejového veterána Steva Thomasa v predĺžení štvrtého zápasu o Stanleyho pohár vyrovnal stav finálovej série play off NHL na 2:2. Tím Anaheim Mighty Ducks tak po dvoch zhodných prehrách (0:3) na ľade New Jersey Devils doma dvakrát uspel v nadstavenom čase. Pre "káčerov" je to v tohtoročnej vyraďovacej časti už siedme (!) víťazstvo v predĺžení a až desať zo štrnástich víťazných zápasov rozhodli vo svoj prospech v posledných piatich minútach alebo v nadstavenom čase. "V záveroch stretnutí hrajú naozaj dôrazne, v tomto ukazovateli sú neprekonateľní," ocenil hru súpera tréner New Jersey Pat Burns. V tíme "diablov" odohral slovenský útočník Jiří Bicek svoj piaty zápas v tohtoročnej vyraďovačke. Dvadsaťpäťročný Košičan strávil na ľade takmer 8 minút, najviac vo finálovej sérii, a to aj preto, že tréner ho v druhej tretine na päť striedaní poslal do druhého útoku k Patrikovi Eliášovi a Scottovi Gomezovi. Ostatných sedem striedaní odohral vo svojej štvrtej formácii. Piaty zápas série je na programe v noci na piatok o 2.00 SELČ v East Rutherforde opäť na ľade New Jersey. Negatívny vývoj finálovej série zo stavu 0:2 na zápasy sa podarilo na triumf obrátiť z 28 prípadov len Montrealu Canadiens v roku 1971, keď otočili sériu proti Chicagu.
Finále Stanleyho pohára: Anaheim -- New Jersey 1:0 pp, stav série: 2:2.

02. máj 2024 06:50