TASR/AP

Zuzulová na vytúžený cenný kov nedosiahla, Vlhová získala nepopulárnu "zemiakovú" medailu

18.02.2017, 08:35

Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová nezískala vytúženú medailu na 44. MS v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom St. Moritzi. Ako tretia najrýchlejšia pretekárka po 1. kole sobotňajšieho slalomu vypadla v druhej jazde.

Jej krajanka Petra Vlhová obsadila 4. pozíciu, zlato suverénne obhájila favorizovaná Američanka Mikaela Shiffrinová. Druhé miesto obsadila s veľkým odstupom 1,64 sekundy domáca Wendy Holdenerová, bronz brala Švédka Frida Hansdotterová (+1,75).

Favorizovaná obhajkyňa titulu a líderka SP Mikaela Shiffrinová vyhrala už prvé kolo pred Holdenerovou, ktorá už na šampionáte získala zlato v alpskej kombinácii. Americká fenoménka, ktorej tréner Mike Day postavil trať 2. kola, išla aj v ňom opäť dravo a technicky. Olympijská šampiónka tak získala jej tretie slalomové zlato z MS.

"Toto druhé kolo bolo pre mňa naozaj výzvou. Bol to bláznivý deň, ale som šťastná. Mám dve medaily z MS, som naozaj nadšená," povedala v bezprostrednej reakcii po dojazde do kamier Eurosportu 21-ročná šampiónka.

Zuzulová bola po prvom kole so tratou 59 stotín tretia, vyjadrila s ním spokojnosť a išla sa sústrediť na druhú jazdu. V nej ale urobila už v hornej časti chybu a vypadla. Jej mladšia krajanka Vlhová útočila zo štvrtej pozície po 1. kole (strata 76 stotín). V strednej prudkej pasáži trochu zaváhala, ale dokázala sa s tým dobre vyrovnať. V záverečných metroch však opäť stratila a zaradila sa za Hansdotterovú. Na medailu je chýbalo 14 stotín.

Z vyše 90 štartujúcich žien postúpili do 60-členného 2. kola aj ďalšie dve Slovenky, ktoré si vybojovali účasť v súťaži v kvalifikácii. Tereza Jančová skončila v 1. kole 53., jej krajanku Klaudiu Nemcovú klasifikovali so stratou vyše 7 sekúnd na 56. pozícii. Obe tak ešte čakali na druhú jazdu, keďže druhá tridsiatka sa v 2. kole dostala na trať po tej prvej.

01 - Modified: 2024-01-20 17:23:24 - Feat.: - Title: V Jasnej sa zranil aj Adam Žampa. Možno mi to ukončí sezónu, vraví 02 - Modified: 2024-01-20 15:14:00 - Feat.: - Title: Petra Vlhová si poškodila väzy v kolene, sezóna sa pre ňu skončila. Pri páde si silno udrela aj hlavu a rameno 03 - Modified: 2024-01-20 10:30:08 - Feat.: - Title: Vlhová nedokončila prvé kolo obrovského slalomu v Jasnej, odviezli ju vrtuľníkom. Trať je tažká, hodnotí Žampa 04 - Modified: 2024-01-07 13:05:46 - Feat.: - Title: Petra Vlhová ovládla slalom v Slovinsku a dotiahla sa na Mikaelu Shiffrinovú 05 - Modified: 2024-01-07 10:07:52 - Feat.: - Title: Vlhová vedie po prvom kole slalomu v Kranjskej Gore, Shiffrinová vypadla
27. apríl 2024 01:37