10.04.2017, 00:00

Weissovi nahráva nejasný zákon

Weissovi nahráva nejasný zákon
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava I sa rozhodol minulý týždeň v stredu zastaviť trestné stíhanie proti obvinenému futbalistovi Vladimírovi Weissovi ml. pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Dôvodom bolo, že sa nestal skutok, pre ktorý sa viedlo trestné stíhanie. Jeho uznesenie ešte nie je právoplatné. Do prípadu sa už angažoval aj generálny prokurátor Jaromír Čižnár. Ten dal pokyn na preskúmanie celej trestnej veci.

Podľa Trestného zákona sa trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky dopustí ten, kto napríklad vedie motorové vozidlo, prípadne vykonáva inú činnosť, napríklad obsluhuje a ovláda veľké a zložité stroje, riadi technologické procesy v atómových elektrárňach, a to po požití alkoholických nápojov. Hodnota alkoholu v krvi však musí predstavovať 1 promile. Delikty, pri ktorých by bola zistená hodnota alkoholu nižšia ako 1 promile, príslušné orgány riešia ako priestupky.


Trestný zákon

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.