Slovenský útočník Calgary Adam Ružička. FOTO: TASR/AP

Ružička dal dva góly a pridal asistenciu. Vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu proti Floride

20.11.2022, 07:17

Adam Ružička v 16. minúte v drese Calgary otvoril skóre duelu s Floridou a neskôr sa presadil ešte v 33. minúte, keď zvýšil na 3:2.

Slovenský hokejový útočník Adam Ružička zažiaril dvoma gólmi a asistenciou pri víťazstve Calgary na ľade Floridy 5:4 po nájazdoch v nedeľnom zápase NHL. Vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu.

image

Slafkovský si pripísal ďalší bod v NHL, Montrealu to však nestačilo

Ružička v 16. minúte otvoril skóre duelu a neskôr sa presadil ešte v 33. minúte, keď zvýšil na 3:2. Nastúpil aj v nájazdoch, no neuspel. Celkovo tak má po siedmich zápasoch v novom ročníku na konte 4 góly a rovnaký počet asistencií.

V akcii boli všetky tímy zámorskej súťaže, no žiaden ďalší Slovák nebodoval. Juraj Slafkovský odohral 9:26 minúte, Montreal uspel doma proti Philadlphii 5:4 po nájazdoch. Anaheim prehral na ľade St. Louis 2:6 a ani Pavol Regenda nezabránil piatej prehre z uplynulých šiestich duelov svojho tímu.

New Jersey naopak zvíťazilo už v 12. zápase v sérii, keď sa tešilo na ihrisku Ottawy 5:1 a v zostave hostí nechýbal útočník Tomáš Tatar. Washington v obrane aj s Martinom Fehérvárym prehral doma s Coloradom 0:4, Tampa Bay aj s Erikom Černákom zvíťazila v Nashville 3:2 po predĺžení.

image

Skvelý Tatar dosiahol nové kariérne maximum. Dvoma bodmi sa blysol aj Adam Ružička

01 - Modified: 2022-11-18 06:10:54 - Feat.: 1 - Title: Slafkovský si pripísal ďalší bod v NHL, Montrealu to však nestačilo 02 - Modified: 2022-11-13 10:19:30 - Feat.: 1 - Title: Skvelý Tatar dosiahol nové kariérne maximum. Dvoma bodmi sa blysol aj Adam Ružička 03 - Modified: 2022-11-09 06:40:50 - Feat.: 1 - Title: Slafkovský tvrdo fauloval súpera. Dostal trest do konca zápasu 04 - Modified: 2022-10-19 07:15:27 - Feat.: 1 - Title: Regenda prvýkrát v tejto sezóne nehral. Chceli sme mu dopriať oddych, vysvetlil tréner Anaheimu 05 - Modified: 2022-10-19 05:03:40 - Feat.: 1 - Title: New Jersey s Tatarom si pripísalo prvé víťazstvo. Regenda nehral
01 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers 02 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák 03 - Modified: 2024-04-21 12:35:40 - Feat.: - Title: Až 11 gólov proti Nemcom? Niekedy je dobré aj prehrať. Aspoň hráči vidia, že to nepôjde samo, vraví odborník 04 - Modified: 2024-04-20 17:50:59 - Feat.: - Title: Slováci odvetu zvládli, v príprave si poradili s Nemeckom 05 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného
23. apríl 2024 04:45