Španielsko - Nemecko 1:1. FOTO: Reuters

Nemci získali v Katare prvý bod. Remízu proti Španielom zachraňovali až v závere

27.11.2022, 21:55

Nemci sa otriasli po šokujúcej prehre 1:2 s Japonskom a ziskom bodu sa vrátili do boja o postup, hoci im pred záverečnými zápasmi v "éčku" patrí v tabuľke posledná štvrtá priečka.

V nedeľňajšom šlágri na futbalových MS v Katare remizovalo v E-skupine Španielsko s Nemeckom 1:1. Štvornásobní majstri sveta Nemci vyrovnali v 83. minúte, keď Niclas Füllkrug odpovedal na presný zásah ďalšieho striedajúceho hráča Alvara Moratu.

Španieli sú so štyrmi bodmi lídri zoskupenia, nasledujú trojbodové tímy Japonsko a Kostarika.

Vo štvrtok 1. decembra sú v jednotnom čase 20.00 SEČ na programe záverečné zápasy E-skupiny. Španielsko si zmeria sily s Japonskom, Nemcov čaká duel s Kostarikou.

E-skupina - 2. kolo:

Španielsko - Nemecko 1:1 (0:0)

Góly: 62. Morata - 83. Füllkrug. ŽK: Busquets - Kehrer, Goretzka, Kimmich. Rozhodovali: Makkelie - Steegstra, de Vries (všetci Hol.), 68.895 divákov.

Španielsko: Simon - Carvajal, Rodri, Laporte, Alba (82. Balde) - Busquets - Gavi (66. Williams), Pedri - F. Torres (54. Morata), Asensio (66. Koke), Olmo

Nemecko: Neuer - Kehrer (70. Klostermann), Süle, Rüdiger, Raum (87. Schlotterbeck) - Goretzka, Kimmich - Gnabry (85. Hofmann), Gündogan (70. Sane), Musiala - Müller (70. Füllkrug)

Nemci mali po prehre 1:2 s Japonskom nôž na krku a pokiaľ chceli pomýšľať na postup, nemohli si dovoliť ďalšie zaváhanie.

Španieli vstupovali do zápasu naladení po demontáži Kostariky, ktorej nasúkali sedem gólov. Vysoký pressing robil Nemcom v prvom polčase veľké problémy a v 7. minúte pri nich stálo šťastie po delovke Olma, ktorú Neuer vytlačil na brvno.

Španieli vďaka tradične vysokému percentu držania lopty vypojili súpera z hry, no sami sa príliš nehrnuli dopredu a tak sa na trávniku odohrával skôr taktický boj.

V 22. minúte sa na ľavom krídle uvoľnil Alba a pravačkou tesne minul pravú žrď. Nemci sa dostali k slovu o tri minúty, po zlom odkope Simona sa zmocnil lopty Gnabry, ale aj on mal vychýlenú mušku. V 39. minúte sa podarilo skórovať hlavou Rüdigerovi, bol však v ofsajdovom postavení a rozhodca gól po porade s videorozhodcom neuznal. V závere polčasu vytvorili Španieli závar v pokutovom území, z ktorého však vyťažili iba roh.

Nemci vstúpili do druhého polčasu aktívnejšie a v 57. minúte ich mohol dostať do vedenia Kimmich po laxnej rozohrávke súpera. V dobrej pozícii ho však vychytal Simon a odvrátil loptu na roh. Španieli vyčkávali na svoju príležitosť a tá prišla po hodine hry.

Jordi Alba prihral cez Kehrera do šestnástky striedajúcemu Moratovi, ktorý sa presadil cez Süleho a šikovným tečom poslal loptu za chrbát Neuera - 1:0.

Nemecký kouč sa snažil oživiť hru svojho tímu trojitým striedaní. V 73. minúte Sane pripravil tutovku Musialovi, ktorý však zoči-voči Simonovi zvolil pri streľbe silové riešenie a španielsky brankár jeho pokus rukou zneškodnil. Nemcom sa krátil čas na vyrovnanie, ale nepanikárili.

Veľkú príležitosť nevyužili v 81. minúte po tom, ako Kimmich z priameho kopu spoza šestnástky trafil iba do múru. O dve minúty už im to vyšlo, Füllkrug v pokutovom území vzal loptu z nohy svojmu spoluhráčovi Musialovi a tvrdou strelou po pravej ruke Simona strelil vyrovnávajúci gól - 1:1. Nemci si vďaka nemu zachovali reálnu šancu na postup do osemfinále.

Tabuľka:

1. Španielsko  2 1 1 0 8:1 4

2. Japonsko    2 1 0 1 2:2 3

3. Kostarika   2 1 0 1 1:7 3

4. Nemecko     2 0 1 1 2:3 1

01 - Modified: 2022-12-19 09:50:44 - Feat.: - Title: Pelé vzdal hold Argentíne: Bol dar sledovať toto divadlo, Diego sa teraz určite usmieva 02 - Modified: 2022-12-18 20:58:59 - Feat.: - Title: Messi získal Zlatú loptu pre najlepšieho hráča turnaja. Prvýkrát v histórii ju niekto prevzal dvakrát 03 - Modified: 2022-12-18 22:32:54 - Feat.: - Title: Messi dosiahol futbalovú nesmrteľnosť. Argentínu doviedol k vysnívanému tretiemu titulu majstra sveta 04 - Modified: 2022-12-18 16:02:16 - Feat.: - Title: Zelenskyj oznámil iniciatívu pre usporiadanie svetového samitu o mieri 05 - Modified: 2022-12-09 22:15:06 - Feat.: - Title: Messiho sen pokračuje. Argentína zvládla obrovskú futbalovú drámu
19. apríl 2024 19:46