Derick Brassard z Ottawa Senators strelil v tretej tretine gól cez obranu brankára New York Rangers Jaroslava Haláka. FOTO: Reuters/USA TODAY Sports/Vincent Carchietta

Halák v NHL nezabránil prehre Rangers s Ottawou, Černák nedohral proti Penguins

03.03.2023, 07:08

Brankár New Yorku Rangers Jaroslav Halák dosiahol 87,9 percentnú úspešnosť zákrokov a prehral v treťom zápase v rade.

Hokejisti New Yorku Rangers v bránke s Jaroslavom Halákom prehrali v nočnom zápase NHL s Ottawou 3:5. Slovenský brankár inkasoval 4 góly z 28 striel. Jeho krajan Erik Černák nedohral zápas svojej Tampy Bay proti Pittsburghu (4:5 pp), z ktorého v 2. tretine odstúpil pre zatiaľ nešpecifikované zranenie. V stretnutí stihol odohrať vyše 13 minút, počas ktorých mal jeden mínusový bod.

Pittsburgh triumfoval dosiahol štvrté víťazstvo za sebou. Rozhodujúci gól strelil útočník Jason Zucker. V drese Rangers debutoval po príchode z Chicaga útočník Patrick Kane, ktorý nastúpil na krídle 2. formácie vedľa Vincenta Trochecka a Artemija Panarina. Do kanadského bodovania sa nezapísal a zaznamenal dva mínusové body. Brankár Jaroslav Halák dosiahol 87,9 percentnú úspešnosť zákrokov a prehral v treťom zápase v rade. Útočník Ottawy Derick Brassard strelil dva góly vo svojom 1000. zápase v NHL.

Český kanonier Pastrňák podpísal superzmluvu v NHL. Ide o šiesty najlukratívnejší kontrakt v histórii

Hráči Bostonu Bruins potvrdili pozíciu najlepšieho tímu súťaže a na domácom ľade si poradili s Buffalom 7:1. Ako prvý tím v sezóne nazbierali 100 bodov. Štvrtú prehru v sérii zaznamenali hráči Detroitu. Na domácom ľade podľahli Seattlu 4:5, víťazný gól strelil v 64. minúte Oliver Bjorkstrand. Z víťazstva na súperovom ľade sa tešili aj hráči Nashvillu, ktorí triumfovali na Floride 2:1. Vonku uspeli taktiež hráči Dallasu, ktorí zdolali Chicago 5:2. Tretím hetrikom v kariére sa na výsledku podieľal útočník hostí Roope Hintz. Po zápase kluby informovali o výmene útočníka Maxa Domiho a brankára Dylana Wellsa z Chicaga do Dallasu za brankára Antona Chudobina. Hokejisti Calgary prehrali vo štvrtom zápase za sebou, keď na domácom ľade nestačili na Toronto, ktorému podľahli 1:2.

NHL - výsledky:

Boston - Buffalo 7:1, Detroit - Seattle 4:5 pp, Florida - Nashville 1:2, New York Rangers - Ottawa 3:5, Tampa Bay - Pittsburgh 4:5 pp, Chicago - Dallas 2:5, Calgary - Toronto 1:2, Vancouver - Minnesota 1:2 v 3. tretine, Los Angeles - Montreal 1:1 v 3. tretine, San Jose - St. Louis 2:4 v 3. tretine

01 - Modified: 2023-03-02 16:21:04 - Feat.: 1 - Title: Český kanonier Pastrňák podpísal superzmluvu v NHL. Ide o šiesty najlukratívnejší kontrakt v histórii 02 - Modified: 2023-03-02 05:47:32 - Feat.: 1 - Title: Tatar zažiaril v NHL. Prispel gólom a dvoma asistenciami k triumfu New Jersey nad Coloradom 03 - Modified: 2023-03-01 22:44:30 - Feat.: 1 - Title: Detroit Red Wings vymenil českého obrancu Hroneka v NHL do Vancoveru
01 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 02 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát 03 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 04 - Modified: 2024-04-13 05:10:18 - Feat.: - Title: Hokejisti Vegas spečatili postup do play off NHL, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames 05 - Modified: 2024-04-10 13:06:24 - Feat.: - Title: Slafkovského súčasná forma je prísľub aj pre národný tím. Ukazuje, že má schopnosti byť líder, tvrdí Bartovič
18. apríl 2024 20:04