Fotografia z prvého zápasu osemfinále Európskej konferenčnej ligy FC Bazilej - ŠK Slovan Bratislava 9. marca 2023 v Bazileji. FOTO: REUTERS

Weiss vykúzlil dve famózne gólové nahrávky. Slovan uhral v Bazileji cennú remízu

09.03.2023, 22:57
TASRTASRredred
  • Náš majster neprehral ani tretí súťažný duel s Bazilejčanmi v tejto sezóne.
  • Štadión St.Jakob-Park zostáva aj naďalej pre Slovan magickým miestom.
  • Na oba góly hostí nahrával kapitán Vladimír Weiss ml.

ŠK Slovan Bratislava zostáva v hre o štvrťfinálovú miestenku v tohtoročnej Európskej konferenčnej lige.

V prvom osemfinálovom zápase remizovali zverenci trénera Vladimíra Weiss na ihrisku FC Bazilej 2:2. Domáci išli do vedenia v 6. minúte zásluhou Zekiho Amdouniho, v 17. minúte vyrovnal tvrdou krížnou strelou Jurij Medveděv. Päť minút pred koncom prvého polčasu však vrátil domácim vedenie aktívny Andi Zeqiri. Po prestávke Slovan zlepšil hru a zaslúžene vyrovnal zásluhou Malika Abubakariho. Odveta je na programe o týždeň 16. marca o 18.45 h.

Český internacionál pre HN: Dnes sa FC Bazilej uberá iným smerom ako za mojej éry. Slovan má šancu

Slovan začal dobre, ako prvý ohrozil bránu súpera a po dvoch minútach hry kopal aj rohový kop. Potom sa dostali k slovu domáci, spoza šestnástky vystrelil tesne nad stredopoliar Ndoye. Vzápätí po dlhom pase pristála lopta na kopačke Amdouniho, ale útočník Bazileja prestrelil. V 6. minúte už však išli domáci do vedenia, keď Ndoye vystrelil, Chovan jeho strelu vyrazil pred seba a Amdouni nemal problém skórovať na 1:0.

Gól hostí preveroval videorozhodca

​Domácu arénu však v 17. minúte schladil gól pravého obrancu Medveděva. Zadák Slovana napálil loptu k vzdialenejšej žrdi po spolupráci s Weissom, jeho platný zásah ešte musel potvrdiť VAR. Následná vyrovnaná partia pokračovala až do 40. minúty, potom slovenský majster inkasoval po druhý raz. Kadé cez niekoľko hráčov posunul loptu na Zeqiriho a švajčiarsky útočník tečoval loptu presne - 2:1.

Futbalový novinár z Bazileja pre HN: Fanúšikovia si Slovan príliš neželali. Revanš? Nie, skôr nová výzva

Slovan tak do kabín išiel s jednogólovým mankom. Do druhého dejstva ale vstúpil lepšie Slovan. Mal loptu častejšie na kopačkách, ale nedokázal sa dostať do blízkosti nebezpečných priestorov. V 70. minúte tréner Weiss pripravoval trojnásobné striedanie, no na svoj príchod si Barseghjan, Agbo a Green museli ešte chvíľku počkať. Pred ním totiž cez dvojicu hráčov poslal loptu do šestnástky Weiss, do vzduchu sa zavesil Abubakari a Hitz nemal nárok - 2:2.

Mohli vyhrať, ale aj prehrať

Aktivita belasých pokračovala aj po preskupení hráčov a Barseghjan bol blízko ku gólu. Lovat posunul v 87. minúte vynikajúcu kolmú prihrávku na Greena, ktorý z ľavej strany odcentroval pred bránku, no arménsky ofenzívny hráč hlavičkoval úplne voľný vedľa. Na zaslúženej remíze nezmenila nič ani záverečná šanca Švajčiarov, keď po hlavičke Amdouniho zastavila loptu žrď.

"Výsledok je dobrý. Zle sme začali, ale ku koncu sme mohli vyhrať aj prehrať. Prvý polčas nebol dobrý, druhý sme hrali lepšie. Na začiatku sme strácali ľahké lopty, v druhom polčase som hráčom hovoril, že musíme byť silnejší na lopte. Mali sme sily aj na víťazstvo," uviedol po zápase tréner Slovana Vladimír Weiss.

01 - Modified: 2023-03-08 15:03:41 - Feat.: 1 - Title: Káder Slovana by vo Švajčiarsku patril medzi najlacnejšie. Významnú rolu hrá vek hráčov, tvrdí legionár 02 - Modified: 2023-02-24 20:40:46 - Feat.: 1 - Title: Futbalový novinár z Bazileja pre HN: Fanúšikovia si Slovan príliš neželali. Revanš? Nie, skôr nová výzva 03 - Modified: 2023-03-09 15:08:14 - Feat.: 1 - Title: Český internacionál pre HN: Dnes sa FC Bazilej uberá iným smerom ako za mojej éry. Slovan má šancu 04 - Modified: 2023-03-02 12:05:24 - Feat.: 1 - Title: Odišiel za dramatických okolností, teraz sa vracia. Kmotrík ml. je po piatich mesiacoch opäť na čele Slovana 05 - Modified: 2023-03-02 14:54:18 - Feat.: 1 - Title: Potvrdené. Kmotrík ml. je naspäť v Slovane. Kľúčové bude vymedzenie kompetencií, myslí si odborník 06 - Modified: 2023-01-09 11:34:17 - Feat.: 1 - Title: Slovan príde o kľúčového obrancu. Hrozí, že do Ferencvárosa odíde zadarmo 07 - Modified: 2022-11-06 12:02:06 - Feat.: 1 - Title: Na začiatku sezóny ho Weiss tvrdo skritizoval, dnes je klubový hrdina Slovana. Z Čavriča môže byť Slovák 08 - Modified: 2022-10-31 11:31:26 - Feat.: 1 - Title: Keď sa skanduje: Nech žije Slovan! Belasí sa Pjuniku revanšovali krásnou výhrou a dostali sa na čelo skupiny 09 - Modified: 2022-09-24 12:20:44 - Feat.: 1 - Title: Génius, čo dokázal skrotiť svoje emócie. Tenisový estét Federer zarobil vyše miliardy dolárov 10 - Modified: 2022-08-18 13:29:49 - Feat.: 1 - Title: Švajčiarsky kantón Bazilej-mesto začne testovať legálny predaj marihuany
01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-14 10:54:20 - Feat.: - Title: Slovan má ďalší titul, belasí sa však musia už pozerať za horizont. Tieto aspekty treba zlepšiť či doriešiť 04 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 05 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu
19. apríl 2024 18:34