Český hráč Jakub Flek (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi po tom, ako skóroval v zápase B-skupiny na MS 2023 v hokeji Nórsko - Česko v Rige. FOTO: TASR/AP

Česko v B-skupine na MS v hokeji zvíťazilo nad Nórskom, postup majú istý

20.05.2023, 20:11

Česi si víťazstvom definitívne zabezpečili postup do štvrťfinále. Na ďalší zápas nastúpia v nedeľu od 19:20 nášho času proti Švajčiarsku, Nóri budú hrať v pondelok od 15:20 s Kanadou.

Hokejisti Česka zvíťazili nad Nórskom 2:0 v sobotňajšom zápase základnej B-skupiny na MS v Rige. Predbežne tým poskočili na prvé miesto v "slovenskej" skupine, no ešte v sobotu ich mohol predbehnúť víťaz súboja medzi Kanadou a Švajčiarskom, ktorý bol na programe od 19:20 nášho času.

B-skupina

Nórsko - Česko 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Góly: 13. Kubalík (Košťálek, Červenka), 19. Flek (Kempný, Vejmelka). Rozhodovali: Schrader (Nem.), Štolc (Švajč.) – Cattaneo (obaja Švajč.), Kroyer (Dán.), vylúčení: 6:3 na 2 min., navyše Voženílek (ČR) 5 min. + DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 5348 divákov.

Nórsko: Haukeland - Nörstebö, Lileberg, Andersen, Johannesen, Kasastul, Krogdahl, Hansen - T. Olsen, Vikingstad, Berg-Paulsen - Martinsen, Trettenes, Olden - Salsten, Olimb, Haga - Hoff, Östrem Stalsten, Vesterheim

Česko: Vejmelka - Kundrátek, Kempný, Košťálek, Dvořák, Zbořil, Jordán, Knot, Nemeček - Kubalík, Sobotka, Červenka - Beránek, Černoch, Flek - Tomášek, Špaček, Smejkal - Kaut, Voženílek, Lenc

Česi rozhodli o víťazstve dvoma gólmi v prvej tretine, keď skórovali Dominik Kubalík a Jakub Flek. Pre prvého menovaného to bol už siedmy gól na turnaji a upevnil si ním prvú pozíciu v produktivite aj medzi strelcami.

8. Slovinsko   5 0 0 0 5  6:22  0

Nóri začali proti favoritovi nebojácne a v prvej tretine často zamestnávali brankára Vejmelku. Gól sa im však nepodarilo streliť a do vedenia išli Česi v 13. minúte. V početnej výhode o dvoch hráčov sa presadil Kubalík - 0:2. O šesť minút predviedol svoju rýchlosť Flek, ktorého v strednom pásme pásme vysunul Kempný a po úniku zvýšil náskok českého tímu - 0:2.

Nóri mali v druhej tretine viacero príležitostí znížiť, ale Vejmelku neprekonali ani počas 5-minútovej presilovky po vylúčení Voženílka. Česi kontrolovali dianie na ľade, vyhli sa chybám v defenzíve a koncentrovaným výkonom si pripísali štvrté víťazstvo na turnaji. Pre brankára Vejmelku to bolo prvé čisté konto na MS, okorenil ho aj o asistenciu.

01 - Modified: 2023-05-20 15:56:03 - Feat.: 1 - Title: Švajčiari zdolali na MS v našej skupine Kanadu, Helvéti stále stopercentní 02 - Modified: 2023-05-20 08:30:13 - Feat.: 1 - Title: Nehrali sme ako tím, tvrdí slovenský tréner. Ramsayho rekord si odniesol pečať prehry 03 - Modified: 2023-05-19 21:05:02 - Feat.: 1 - Title: Bod s cenou zlata. Ako môžu Slováci postúpiť do štvrťfinále? 04 - Modified: 2023-05-19 20:55:05 - Feat.: 1 - Title: Rosandič po prehre s Kazachstanom: Prepadali sme, neboli sme trpezliví 05 - Modified: 2023-05-19 20:25:30 - Feat.: 1 - Title: MS v hokeji: Slovákom mohutný finiš k výhre nestačil. Bod s outsiderom nám skomplikoval postup
01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-19 13:43:49 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-15 08:24:23 - Feat.: - Title: Príprava pred MS v hokeji: Tréneri urobili tri zmeny, premiéru si odkrúti opora dvadsiatky
20. apríl 2024 04:51