Španiel Aleix Espargaro sa stal víťazom Veľkej ceny Británie cestných motocyklov v kategórii MotoGP na okruhu Silverstone. FOTO: TASR/AP

Španiel Espargaro vyhral Veľkú cenu Británie v kategórii MotoGP

06.08.2023, 16:36

Na druhom mieste skončil obhajca titulu a líder šampionátu Francesco Bagnaia z Talianska.

Španiel Aleix Espargaro na Aprilii sa stal víťazom Veľkej ceny Británie cestných motocyklov v kategórii MotoGP. Na okruhu Silverstone absolvoval 20 kôl v čase 40:40,367 minúty.

S mankom 0,215 sekundy skončil na druhom mieste obhajca titulu a líder šampionátu Francesco Bagnaia z Talianska, jazdec Ducati prišiel o triumf v nedeľňajších pretekoch v poslednom kole.

Tretí bol Juhoafričan Brad Binder na KTM.

Bagnaia zvýšil náskok na čele celkovej klasifikácie, druhý Španiel Jorge Martin na neho stráca 41 bodov.

01 - Modified: 2021-05-30 12:41:39 - Feat.: - Title: Tragická správa z Moto3. Švajčiarsky motocyklista zomrel pri kvalifikácii na Veľkú cenu Talianska 02 - Modified: 2017-05-22 16:51:32 - Feat.: - Title: Zomrel Nicky Hayden. Bývalý majster sveta MotoGP podľahol zraneniam po zrážke s autom 03 - Modified: 2017-05-18 13:41:36 - Feat.: - Title: Motocyklový šampión Hayden bojuje po nehode na bicykli o život. Jeho stav je kritický
06. máj 2024 04:55