Slafkovský strelil víťazný gól, Montreal zdolal Chicago

23.12.2023, 07:29

Montreal zaznamenal proti Chicagu piate víťazstvo za sebou a zároveň bodoval v piatom dueli v rade. Okrem Juraja Slafkovského mali po jednom góle i asistencii aj Suzuki a David Savard.

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský si v noci na sobotu pripísal v zápase zámorskej NHL na ľade Chicaga gól a asistenciu. Jeho tím vyhral 5:2, slovenský hráč sa postaral v 38. minúte o víťazný gól a pri štvrtom asistoval kapitánovi Nickovi Suzukimu. Tretí dvojbodový zápas v kariére a druhý v rade dosiahol v dueli proti tohtoročnej draftovej jednotke Connorovi Bedardovi.

Montreal zaznamenal proti Chicagu piate víťazstvo za sebou a zároveň bodoval v piatom dueli v rade. Okrem Slafkovského mali po jednom góle i asistencii aj Suzuki a David Savard. Bedard si pripísal jednu asistenciu, bol pri úvodnom góle Ryana Donata v 17. minúte.

Slafkovský zachránil bod pre Montreal a ukončil 13-zápasové bezgólové obdobie. Súper na nás vyletel, tvrdí

NHL - výsledky

Detroit - Philadelphia 7:6 pp a sn, NY Rangers - Edmonton 3:4, Winnipeg - Boston 5:1, Chicago - Montreal 2:5 /J. SLAFKOVSKÝ (Montreal) 1+1/

Slafkovský získal okrem dvoch kanadských bodov aj jeden plusový, vyslal tri strely na bránku a na ľade strávil 14:58 minúty. Po zápase bol vyhlásený za prvú hviezdu.

Cestu k víťazstvu si skomplikoval Detroit, ktorý napokon zdolal Philadelphiu 7:6 po samostatných nájazdoch. Domáci viedli po úvodnom dejstve 5:1, dva úvodné góly vsietil Patrick Kane a 18 sekúnd pred odchodom do šatne prihral na piaty Shayneovi Gostisbeherovi.

Ich súper sa však dostal v záverečnej tretine na krátko do vedenia a predĺženie zachraňoval Dylan Larkin. Rozhodujúci nájazd premenil Kane a ukončil tak štvorzápasovú sériu svojho tímu bez bodu.

01 - Modified: 2023-12-22 08:39:39 - Feat.: 1 - Title: Slafkovský zachránil bod pre Montreal a ukončil 13-zápasové bezgólové obdobie. Súper na nás vyletel, tvrdí 02 - Modified: 2023-12-20 15:22:38 - Feat.: 1 - Title: Dočká sa Tatar po prestupe reštartu kariéry? Český expert hodnotí jeho šance v Seattli​ 03 - Modified: 2023-12-10 09:22:58 - Feat.: 1 - Title: VIDEO: Slafkovský premenil rozhodujúci nájazd, v zápase proti Buffalu sa prvýkrát v NHL pobil
01 - Modified: 2024-04-26 08:26:39 - Feat.: - Title: Černák si pripísal asistenciu, no Tampa je na pokraji vyradenia 02 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
27. apríl 2024 08:51