Hokejistka Nela Lopušanová. FOTO: Twitter/IIHF

Lopušanová zahviezdila na MS. Postarala sa o dôležitú výhru Slovenska

10.01.2024, 18:50
10.01.2024, 19:21

Mladé Slovensky sa vo štvrťfinálovom zápase vyhnú favorizovanej Kanade. Na vyraďovací zápas nastúpia proti reprezentantkám Fínska.

Slovenské reprezentantky zvíťazili na MS do 18 rokov. V poslednom skupinovom zápase proti Švajčiarsku  2:1 po predĺžení. O oba góly sa postarala iba 15-ročná Nela Lopušanová - prvý strelila a na rozhodujúci prihrávala.

Mladé Slovensky sa tak vo štvrťfinálovom zápase vyhnú favorizovanej Kanade. Na vyraďovací zápas nastúpia proti reprezentantkám Fínska.

MS hráčok do 18 rokov, B-skupina

Švajčiarsko - Slovensko 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 31. Inkampová (Lebundgutová, Balzerová) - 6. Lopušanová (Juríková), 62. Krákorová (Lopušanová). Rozhodovali: Kainbergerová (Rak.), Manthová (Kan.) - Dinantová (Belg.), Monardová (Švajč.), vylúčené: 4:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1011 divákov

zostava Slovenska: Debnárová – S. Halušková, Mateičková, Tischlerová, Krákorová, Masláková, Tomaštíková, Kostková, Nogová – Paulínyová, Beňáková, Blichová – Lopušanová, Tóthová, Juríková – Lačná, Komlošová, Lacková – Karkošková, Taricsová.

Slovenské hokejistky budú hrať na MS hráčok do 18 rokov vo štvrtkovom štvrťfinále proti Fínsku. Rozhodli o tom stredajším víťazstvom nad domácim Švajčiarskom 2:1 po predĺžení v závere základnej B-skupiny.

Vďaka prvému triumfu na turnaji sa umiestnili na 3. mieste pred Helvétkami a v súboji o štvrťfinále ich čaká Fínsko, druhý tím A-skupiny. Švajčiarky budú hrať s Kanaďankami, ktoré skupinu ovládli po suverénnych výsledkoch a celkovým skóre 29:1 v troch zápasoch..

konečná tabuľka B-skupiny

1. USA         3 3 0 0 0 19:2 9

2. Švédsko     3 2 0 0 1 12:8 6

3. SLOVENSKO   3 0 1 0 2  6:14 2

4. Švajčiarsko 3 0 0 1 2  3:16 1

Slovenky začali zápas aktívne a v 6. minúte išli do vedenia. Juríková v prečíslení dvoch proti jednej prihrala Lopušanovej, ktorá otvorila skóre - 0:1. V závere prvej časti sa domáce hráčky dostali k tlaku počas presilovky, ale brankárka Debnárová podržala slovenské družstvo. Slovenky mohli v druhej časti zvýšiť náskok, no nepomohli im k tomu ani dve presilovky.

V 31. vyrovnala Inkampová a v ďalšom priebehu riadneho hracieho času dominovali brankárky. Slovenky rozhodli o víťazstve v 62. minúte, keď obrankyňa Krákorová zužitkovala prihrávku Lopušanovej - 1:2.

01 - Modified: 2024-01-09 14:06:56 - Feat.: 1 - Title: Preslávili ju košickí hokejisti. Známa aréna dlhuje stovky tisíc eur, potáca sa blízko dražby 02 - Modified: 2024-01-08 14:52:27 - Feat.: 1 - Title: Legendárny Jágr prehovoril o kauze Hudáček 03 - Modified: 2024-01-08 08:15:11 - Feat.: 1 - Title: Slovák vyvolal rozruch v Česku. Hudáček končí po proteste fanúšikov v Jágrovom tíme expresne rýchlo
01 - Modified: 2024-04-27 14:44:02 - Feat.: - Title: Opäť prehra. Česi porazili Slovákov v odvetnom zápase 4:1 02 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 03 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 04 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
27. apríl 2024 18:13