Hokejista New Jersey Devils Nathan Bastian sa teší so spoluhráčmi po strelení gólu počas zápasu zámorskej NHL Columbus Blue Jackets - New Jersey Devils v Columbuse. FOTO: TASR/AP

Šimon Nemec sa podieľal na triumfe New Jersey, ktoré vyhralo na ľade Columbusu

20.01.2024, 08:14

Devils strelili všetky svoje góly v prostrednej tretine a Nemec bol pri prvom, ktorým John Marino vyrovnal na 1:1 po 28 sekundách druhého dejstva.

Slovenský hokejista Šimon Nemec sa podieľal asistenciou na triumfe New Jersey, ktoré vyhralo v noci na sobotu na ľade Columbusu 4:1 v dueli zámorskej NHL. Pripísal si tak desiaty kanadský bod v sezóne a momentálne má bilanciu 2+8. V dueli Floridy s Minnesotou sa štyrmi bodmi blysol domáci Aaron Ekblad (1+3), jeho tím však prehral 4:6.

Devils strelili všetky svoje góly v prostrednej tretine a Nemec bol pri prvom, ktorým John Marino vyrovnal na 1:1 po 28 sekundách druhého dejstva. Brankár hostí Vítek Vaněček si pripísal 29 zákrokov, dosiahol 96,7-percentnú úspešnosť a prispel len k druhému víťazstvu svojho tímu v uplynulých šiestich stretnutiach. Nemec mal okrem asistencie aj jednu plusku a jednu strelu na bránku. Na ľade strávil 20:59 minúty.

image

Slafkovský skóroval v súboji s Nemcom, Montreal zdolal New Jersey 3:2

Minnesota dokázala vyťažiť zo svojich presiloviek. V početnej výhode strelila päť zo šiestich gólov a posledný padol do prázdnej bránky v power play. V oboch tímoch došlo v 31. minúte k striedaniu brankárov - po štvrtom góle v priebehu desiatich minút išiel dole Sergej Bobrovskij, ktorého nahradil Anthony Stolarz. Na druhej strane sa zápas predčasne skončil pre Marca-Andreho Fleuryho, ktorý utrpel zranenie v hornej časti tela. Vystriedal ho Filip Gustavsson. Za domácich mal "len" asistenciu Sam Reinhart a šnúru zápasov s gólovým zápisom tak nepredĺžil na deväť.

01 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 02 - Modified: 2024-04-24 12:24:10 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-24 07:44:16 - Feat.: - Title: Fehérváry unikol obrancovi, v kľúčovom momente však neuspel. Washington je v NHL bližšie k vyradeniu 04 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 05 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL
25. apríl 2024 21:24