Pravé krídlo Edmontonu Oilers Connor Brown (28) a obranca Dallasu obrancu Miro Heiskanen (4) počas druhej tretiny druhého zápasu finále Západnej konferencie play-off o Stanley Cup 2024. FOTO: TODAY sports

Hokejisti Dallasu zvíťazili v druhom zápase finále Západnej konferencie NHL nad Edmontonom

26.05.2024, 07:08

Víťazný gól Stars strelil v 44. minúte Mason Marchment.

Hokejisti Dallasu zvíťazili v noci na nedeľu v druhom zápase finále Západnej konferencie NHL nad Edmontonom 3:1 a vyrovnali stav série na 1:1.

Víťazný gól Stars strelil v 44. minúte Mason Marchment, gólom a asistenciou prispel k triumfu Jamie Benn, Wyatt Johnston zaznamenal dve asistencie

Marchment zlomil na začiatku tretej tretiny nerozhodný stav, keď tečoval strelu Ryana Sutera od modrej čiary a prekonal Stuarta Skinnera v bránke Oilers. Víťazstvo spečatil v závere Esa Lindell gólom do prázdnej bránky.

Oporou domácich bol brankár Jake Oettinger, ktorý zneškodnil 28 striel súpera. Prekonal ho iba Connor Brown, ktorý v 5. minúte vyrovnal z dorážky na priebežných 1:1.

Skončila sa séria Leona Draisaitla, nemecký útočník prvýkrát v tohtoročnej vyraďovačke vyšiel bodovo naprázdno. Center Oilers a líder produktivity v play off ťahal 13-zápasovú bodovú šnúru.

Dallas uspel aj bez Roopeho Hintza, fínsky útočník vynechal štvrtý zápas za sebou pre zranenie v hornej časti tela. Domácim chýbal z rovnakého dôvodu aj obranca Jani Hakanpää, v drese hostí nenastúpil útočník Adam Henrique, ktorého trápi zranenie členka.

semifinále play off NHL

finále Západnej konferencie - 2. zápas na 4 víťazstvá:
Dallas Stars - Edmonton Oilers 3:1
stav série: 1:1

01 - Modified: 2024-04-16 06:00:21 - Feat.: 1 - Title: Černák skóroval, no Tampa podľahla Buffalu. Islanders si zaistili miestenku v play off 02 - Modified: 2024-04-30 05:07:01 - Feat.: 1 - Title: Erik Černák vypadol z play-off, môže posilniť slovenskú reprezentáciu na MS 03 - Modified: 2024-05-06 05:17:48 - Feat.: 1 - Title: HN24: Dallas zdolal obhajcu Vegas 04 - Modified: 2024-05-21 04:53:33 - Feat.: 1 - Title: HN24: Edmonton vyhral na ľade Vancouveru 3:2 v siedmom zápase a postúpil
01 - Modified: 2024-06-03 14:04:19 - Feat.: - Title: Zadrhni sa rubľami! Slovenský obranca podpísal v Rusku a hlási: Ľudia mi želajú smrť 02 - Modified: 2024-05-31 13:53:48 - Feat.: - Title: Na východe sa pripravuje miliónová dražba. Známu hokejovú arénu dobehli financie a nesplácaný úver 03 - Modified: 2024-05-30 05:54:31 - Feat.: - Title: Slovenský hokejista Pekarčík podpísal trojročný nováčikovský kontrakt so St. Louis 04 - Modified: 2024-05-29 16:00:00 - Feat.: - Title: Hokejisti sú pre ženy doslova magnet. Čo na nich tak šialene milujeme? 05 - Modified: 2024-05-28 15:00:21 - Feat.: - Title: Má slovenská reprezentácia šancu dosiahnuť na medailu? Najskôr musí zažehnať hroziacu pohromu
15. jún 2024 11:30