Hokejisti Rangers sa tešia po strelení víťazného gólu v predĺžení proti Floride Panthers v treťom zápase finále Východnej konferencie Stanleyho v roku 2024. FOTO: TODAY Sports

Rangers vedú vo finále Východnej konferencie NHL nad Floridou Panthers, v predĺžení rozhodol Wennberg

27.05.2024, 06:59

Rangers viedli po dvoch tretinách, ale domáci dokázali v tretej časti hry zmazať dvojgólové manko.

Hokejisti New Yorku Rangers vedú vo finále Východnej konferencie NHL nad Floridou Panthers 2:1 na zápasy.

V treťom dueli semifinále play off uspeli na ľade súpera 5:4 po predĺžení, keď v 66. minúte rozhodol švédsky útočník Alex Wennberg svojím prvým gólom vo vyraďovačke.

Rangers viedli po dvoch tretinách 4:2, ale domáci dokázali v tretej časti hry zmazať dvojgólové manko. Wennberg však v predĺžení tečoval strelu Ryana Lindgrena za chrbát brankára Sergeja Bobrovského.

V drese víťazného tímu zaznamenali zhodne po dva góly Alexis Lafreniere i Barclay Goodrow. Brankár hostí Igor Šesťorkin mal 33 úspešných zákrokov.

Florida prestrieľala súpera 37:23, no na víťazstvo to nestačilo. Domácim nepomohli ani dva presné zásahy Sama Reinharta, Aleksander Barkov si pripísal gól a asistenciu. Panthers prehrali dva zápasy za sebou vôbec prvýkrát v prebiehajúcej play off.

Štvrtý zápas je na programe v noci na stredu (2.00 nášho času) opäť na ľade Floridy v Sunrise.

semifinále play off NHL

finále Východnej konferencie - 3. zápas na 4 víťazstvá:
Florida Panthers - New York Rangers 4:5 po predĺžení
stav série: 1:2

01 - Modified: 2024-05-26 11:09:41 - Feat.: 1 - Title: MS v hokeji: Bývalého slovenského útočníka Libu uviedli do Siene slávy IIHF 02 - Modified: 2024-05-25 05:15:28 - Feat.: 1 - Title: HN24: Rangers zdolali Floridu 2:1 pp a vyrovnali stav série, rozhodol Goodrow 03 - Modified: 2024-05-18 16:36:58 - Feat.: 1 - Title: Amerických hokejistov na olympiáde povedie tréner Sullivan. Premiéru absolvuje na Turnaji štyroch krajín 04 - Modified: 2024-05-14 05:12:24 - Feat.: 1 - Title: HN24: Carolina vyhrala na ľade Rangers
01 - Modified: 2024-06-09 05:48:15 - Feat.: - Title: Panthers sa ujali vedenia vo finálovej sérii play off. Bobrovskij dosiahol čisté konto 02 - Modified: 2024-05-28 19:46:37 - Feat.: - Title: Hokejový útočník Mišiak podpísal trojročný nováčikovský kontrakt s Chicagom 03 - Modified: 2024-05-21 12:33:22 - Feat.: - Title: Cíger pre HN: Ramsayho nástupca? Preferoval by som Slováka. Slafkovského by som už zaradil do inej formácie 04 - Modified: 2024-05-05 18:33:11 - Feat.: - Title: Fíni majú v nominácii štyroch hráčov z NHL a 17-ročného Heleniusa 05 - Modified: 2024-05-02 11:26:04 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Dobré správy. Fehérváry posilní Slovensko, k tímu sa pripojí v pondelok
17. jún 2024 04:44