StoryEditor

Za hlavným mestom si kúpili vzorový dom. Po čase zistili, že im nevyhovuje

28.10.2021, 12:00
Autor:
webweb
Po dlhom hľadaní kúpili dom, ktorý slúžil ako vzorový.

Piata séria programu Bydlet ako…, ktorý vysiela Česká televízia, tematicky nadväzuje na predchádzajúce série, v ktorých tvorcovia sledujú zariaďovanie interiérov v najrôznejších štýloch, uvádza portál iDnes.cz.

Kúpa vzorového domu

Tím dizajnérov s hercami Janou Strykovou a Romanom Zachom sprevádza majiteľa bytu od fázy „to sa mi páči“ až k fáze „tu je mi dobre“. Keď sa Kataríne a jej manželovi narodili dvojičky, podarilo sa im kúpiť rodinný dom od developera, ktorý pôvodne slúžil ako vzorový.

V galérii si pozrite výsledok:

​Dom so záhradou neďaleko Prahy si zamilovali. Páčil sa im so všetkým, čo k nemu patrilo. Rozhodli sa, že si ho nechajú aj s nábytkom, ktorým je interiér vzorového domu vybavený len dovtedy, kým si nehnuteľnosť niekto kúpi.

Štvorčlenná rodina po čase zistila, že im existujúce zariadenie predsa len nevyhovuje.
Rodina najviac zo všetkého potrebovala väčší jedálenský stôl aj sedaciu súpravu. Tiež im chýbali úložné priestory.

Zmena bez stavebných zásahov

Manželom sa páčia prírodné, zemité tóny, ale ocenia aj farebné akcenty. Interiér vzorového domu zariaďovala dizajnérka Mirka Došlá, ktorá sa ujala aj jeho obmeny a modernizácie.

Chcela dom zariadiť novým nábytkom, a to nielen obývaciu izbu s jedálenským kútom, ale aj priestrannú vonkajšiu terasu. Na premenu kompletne vyprázdnenej spoločenskej časti neboli potrebné žiadne stavebné úpravy, zmeny dispozície či zatienenie terasy.

Rodina totiž do budúcnosti uvažuje o prístavbe zimnej záhrady. Návrhárka priestor už z minulosti pozná, stačilo si teda všetko len dobre premyslieť a naplánovať. Rozľahlý interiér teraz pôsobí útulným, teplým dojmom vďaka elegantnej výmaľbe veľkoformátovým valčekovým vzorom, v ktorom prevláda medená farba. Tá sa ďalej odráža do celého vybavenia, napríklad do dvoch lámp, tienenia a ďalších doplnkov.

V rohu miestnosti sa usadila objemná pohodlná pohovka s konferenčným stolíkom, malým kobercom a nízkou komodou. Oproti si našiel miesto jedálenský kút s dostatočne veľkým stolom, štyrmi komfortnými polstrovanými polokreslami a opäť nechýba koberec.

Pri kuchynskom kúte stojí komoda a kreslo ušiak. Steny zdobia okrem výmaľby aj obrazy a otvorené závesné boxy. Terasa sa dočkala príjemného vonkajšieho sedenia s nízkymi stolíkmi.

Dlažbu oživili dva syntetické koberce – štvorcový a kruhový s geometrickými vzormi. Kvety v kvetináčoch, deky a vankúše nemôžu chýbať. Premena sa pani Kataríne veľmi páči. „Všetko pôsobí veľmi elegantne, až sexy. Konečne máme skutočný domov,“ dodáva nadšene na záver.

24. jún 2022 09:52