StoryEditor

Od lajdácky postaveného mezonetu ju odhovárali. Nevzdala sa a vzniklo z neho výnimočné bývanie

18.07.2023, 09:00
  • Ekonómka a manažérka Magdalena býva v mezonetovom byte, ktorý je doslova ovenčený terasami.
  • Dvojpodlažnému priestoru zaistili výnimočnosť ušľachtilé materiály a spolupráca s popredným architektonickým štúdiom.
  • Pozrite si výnimočný projekt rekonštrukcie bytu, poznačeného zle prevedenou výstavbou, ktorý priniesol portál iDnes.cz.

Náhoda, osobná usilovnosť, túžba nič nevzdať a dosiahnuť vysnívaný cieľ, to sú kombinácie, ktoré sprevádzajú život Magdaleny. Dnes býva v nájomnej vile postavenej na pozemku v pokojnej rezidenčnej štvrti, ktorých v Prahe veľa nezostalo.

„Neďaleko odtiaľto som vyrastala, chodila som sem na kurzy ´rytmiky´. Vždy som sa tu cítila ako doma,“ komentuje s úsmevom. Do Česka sa vrátila po desiatich rokoch strávených v Amerike. Prvá cesta v rámci sťahovania viedla k babičke, ktorá ju vychovávala, a o ktorú sa prišla postarať.

image

Z prostého štvorca na dolniakoch filmársky unikát. Pozrite si vydarenú a premyslenú rekonštrukciu

Vtedy odštartovala pracovnú kariéru a založila pobočku poradenskej firmy Arthur Andersen. Niekoľko mesiacov ju riadila z obývačky bytu na Letnej, ktorá slúžila ako kancelária. Keď sa jej narodila dcéra Anna, začala riešiť vlastné bývanie. Zaujímavý projekt objavila na spomínanej parcele známej z detstva.

V dome kúpila dva holobyty a ich prepojením získala mezonet. „Bohužiaľ sa ukázalo, že stavba je nekvalitne zrealizovaná. Vyskytlo sa tu mnoho problémov, napríklad popraskané múry či nedostatočné základy. Bola som zúfalá, všetci mi radili, nech to predám. Najväčšiu cenu však pre mňa malo miesto, tu som chcela bývať. Rekonštruovala som novostavbu, a tým som zaplatila nehnuteľnosť dvakrát,“ spomína na úvod.

V galérii si pozrite kvalitne a premyslene zrekonštruovaný mezonet: 

Večerom októbrovým...

Magdalena postupne oslovila tri architektonické ateliéry a až ten tretí to podľa jej slov „dal“. Bol ním ateliér ADR pod vedením Petra Kolářa, teda architekta, na ktorého prácu stoja ľudia takzvane rady. „Tí predošlí ma nezaujali, vymýšľali nezmyselné riešenia, nevenovali sa interiéru. Aj keď vymyslieť dispozíciu nebolo ľahké.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 62% na dočítanie.
01 - Modified: 2022-05-27 07:02:52 - Feat.: 0 - Title: Jeden dom zničili, druhý bol ruina. Architekti na malej ploche predviedli rekonštrukciu, aká sa nevidí 02 - Modified: 2022-06-13 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Z obecnej školy v Zlatých Moravciach sa stal výnimočný rodinný dom. Pozrite si netradičnú premenu
01 - Modified: 2023-09-19 22:00:00 - Feat.: - Title: Z Austrálie do Štiavnických Baní: Chalupu si svojpomocne postavili kvôli kredencu, knihy siahajú až po strop 02 - Modified: 2023-09-18 22:00:00 - Feat.: - Title: Keď je podnos sám zákuskom. Hravá značka SUGAAR & SUGAAR posúva hranice tradícií a možností 03 - Modified: 2023-09-16 18:08:01 - Feat.: - Title: Na protivládnom proteste v Prahe zaznel kontroverzný výrok: Česku ponúkam cestu Orbána, vyhlásil organizátor 04 - Modified: 2023-09-16 12:50:31 - Feat.: - Title: Václavské námestie v Prahe zaplnili tisícky protestujúcich, žiadajú demisiu vlády 05 - Modified: 2023-09-15 06:00:00 - Feat.: - Title: Zo starého bytu na Vinohradoch je moderný byt s čistým dizajnom. Premena pred a po vás nadchne
menuLevel = 2, menuRoute = style/byvanie, menuAlias = byvanie, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
20. september 2023 11:51