StoryEditor

Kam cez víkend? Oddýchnite si v lodenici alebo sa zabavte v Kremnici

28.08.2015, 09:00
Autor:
apnapn
Prinášame prehľad akcií na nadchádzajúce voľné dni. Priať by malo aj počasie.

Poď sa schladiť do múzea!
Kedy:
27. – 28. augusta
Kde: Štátna vedecká knižnica – Literárne a hudobné múzeum, Banská Bystrica
Svieži letný program predstavuje množstvo zaujímavých tvorivých aktivít v expozíciách Literárneho a hudobného múzea. Okrem prehliadky stálych expozícií si vyskúšate hru na fujare, drumbli či pastierskej trúbe, zahráte si bábkovú rozprávku a spoznáte literárno-hudobné tradície mesta.

Lodenica
Kedy:
27. – 29. augusta
Kde: Lodenica, Piešťany
Spomínate si ešte na hity ako Cotton Eye Joe či Wish you were here? Tak na sklonku augusta si ich budete môcť osviežiť v autokempingu Lodenica. Práve Rednex, švédska megahviezda z 90. rokov, prepájajúca techno s country, bude hlavnou hviezdou festivalu, ktorý už sedemnásť rokov ponúka to najlepšie z folk & country scény. „Koncert odohrá aj česká ikona Václav Neckář, pozvanie opäť prijala aj skupina Čechomor,“ dopĺňa PR manažér festivalu Ján Kakaščík. Popri tom si môžete užiť jazdu na koni, školu country tancov, dračie lode či jogu zo Slovindie. 

Dni mesta Lučenec
Kedy:
27. – 30. augusta
Kde: Lučenec
Veľkolepé podujatie, ktoré počas štyroch dní prináša do mesta množstvo koncertov, aktivít, dobrej nálady. Stretnutie občanov v uliciach mesta na sklonku letných prázdnin. Okrem iného sa môžete tešiť na špičkových účinkujúcich IV.Mega Streetdance Party, stretnutie autoveteránov, pivný fest, Novohradský jarmok, detské rozprávkové pódium či stredoveký deň.

Jazerný maratón 
Kedy:
28. augusta
Kde: Košice – sídlisko Nad Jazerom 
Pokiaľ ani cez prázdniny nezaháľate, svoje bežecké schopnosti môžete otestovať na vyše 42-kilometrovej trati.

Kremnické gagy
Kedy:
28. – 30. augusta
Kde: Kremnica
Európsky Festival humoru a satiry tento rok napíše už svoje 35. pokračovanie. Ako malú ochutnávku ponúkame napríklad fyzické divadlo jedného muža, ktorý porušuje zákony gravitácie. Koprodukcia kanadského a berlínskeho zoskupenia na svetovej umeleckej úrovni tvorí vysoko originálnu, inovatívnu, zábavnú a v našich končinách ešte nevídanú produkciu.

Medzinárodné letecké dni
Kedy:
29. – 30. augusta
Kde: letisko Sliač
Malí aj veľkí nadšenci lietadiel, stíhačiek, vrtuľníkov a vôbec všetkého, čo má krídla (a lieta), sa dosýtosti môžu pokochať na tradičnom podujatí s medzinárodnou účasťou. Okrem toho, že sa dostanete aj do vnútra mnohých strojov, čaká na vás bohatý program nabitý leteckou akrobaciou.

Alžbetínsky deň
Kedy:
30. augusta
Kde: Bardejovské kúpele
Rakúsko-uhorská cisárovná Alžbeta, známa ako Sissi, strávila v tunajších kúpeľoch dva týždne. Spomienková slávnosť vás okrem iného v sprievode Sissi a cisára Františka Jozefa v dobových kostýmoch prevedie po areáli kúpeľov. 

01 - Modified: 2007-09-03 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Do Chelsea sa vrátilo napätie
01 - Modified: 2022-12-02 23:04:14 - Feat.: - Title: Ruská armáda zámerne útočí na ukrajinské kultúrne inštitúcie. Putin chce vymazať ukrajinskú národnosť 02 - Modified: 2022-12-02 10:44:13 - Feat.: - Title: Rusi ničia ukrajinské pamiatky. Nový web teraz dokumentuje bohatstvo tamojšej kultúry aj sviatkov 03 - Modified: 2022-12-01 15:18:51 - Feat.: - Title: SNG sa po dvoch dekádach dočkalo obnovy. Takto vyzerá nová tvár galérie za vyše 70 miliónov eur 04 - Modified: 2022-11-25 10:12:22 - Feat.: - Title: Do Bratislavy príde hviezda prvej veľkosti Imagine Dragons. Už sa začal aj predpredaj lístkov 05 - Modified: 2022-11-24 13:48:18 - Feat.: - Title: Obrovské prekvapenie festivalového leta. Lovestream oznámil meno headlinera, do Bratislavy pritiahne brutálneho interpreta
menuLevel = 2, menuRoute = style/cestovanie, menuAlias = cestovanie, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
04. december 2022 13:22