StoryEditor

Pri tomto kaprovi som kričal: bravó! Hodnotí michelinský kuchár na Slovensku

21.11.2016, 06:30

Klenot slovenského hotelierstva, Chateau Amade, sa nachádza v malej obci Vrakúň, asi päťdesiat kilometrov od Bratislavy. V reštaurácii, do ktorej sme zavítali, nám naozaj veľmi chutilo.

Tento test michelinského kuchára Pavla Pospíšila, ale aj ďalšie zaujímavé témy, nájdete v lifestylovom magazíne prečo nie?!, ktorý je len dnes (a poslednýkrát v tomto roku) vložený v HN.

​Zámok Chateau Amade je obklopený krásnym parkom s veľkým bazénom. Vnútri stylebudovy budete v rôznych sálach unesení feudálnym zariadením interiéru v štýle rokoko, esteticky spojeným s čínskou keramikou, ďalej tam nájdete luxusné spa s tureckým kúpeľom a fínskou saunou.

Servis, ako sa patrí
Stôl v reštaurácii sme si rezervovali pre šesť osôb. Boli sme srdečne privítaní, tak, ako sa na päťhviezdičkový hotel patrí. Hneď po usadení sme požiadali šéfa kuchyne, aby nám pripravil sedem malých chodov jeho najobľúbenejších receptov, ktoré sú typické pre tento región. Na úvod sme dostali misku s paprikovou masťou z mangalice a domáci biely chlieb. Trochu jednoduchý pozdrav z kuchyne, očakávali sme niečo kreatívnejšie, normálne sa v kuchyni niečo nájde.

Prvým chodom bola variácia z kačacej pečene, tá sa ukázala ako najslabší chod. Vedľa dobre upečenej pečene s karamelizovanou hruškou bolo servírované nedostatočne ochutené pečeňové parfait, pri ktorého príprave bolo použitého veľa masla, preto bolo veľmi tučné a ťažké.

archív reštaurácie

Prekvapenie kuchyne
Zato druhý chod bol príjemným prekvapením. Bravčový vyprážaný mozoček v ľahkej hubovej omáčke, jedlo, ktoré tak rýchlo v reštaurácii nenájdete. Následne sme ochutnali trošku sladšiu tekvicovú polievku a rybie halászlé. Tie boli naozaj výborné. Štvrté jedlo bolo opäť top. Pečený kapor v jemnom kukuričnom veluté s ružičkami brokolice a karfiolu. Tomu sa hovorí kreatívna regionálna kuchyne. Bravó.

Ako neutralizátor pred hlavným chodom sme dostali hruškový sorbet. A hlavný chod, ktorý nasledoval, boli krehké teľacie líčka na červenom víne s jesennou zeleninou, všetkým chutila bez výhrady. Celé menu bolo korunované dobrým punčovým rezom s lesným ovocím. Za sedemchodové menu sme zaplatili 45 eur na osobu.

Vínna karta ponúkala širokú paletu slovenských i medzinárodných vín v rôznych cenových kategóriách. Niektoré kalkulácie boli pozoruhodné. Domáce vína boli totiž napospol drahšie ako zahraničné. Ochutnali sme Chablis 2011 1er Cru za 45 eur, z Piemontu Gavi di Gavi 2014 - La Scolca za 36 eur, z Toscana Baron Ricasoli 2010 za 84 eura a zo Španielska Matsu el Recio 2011 za 35 eur.

Facit: Chateau Amade je luxusný podnik s pozorným servisom a dobrou kuchyňou. Môžeme ďalej len odporučiť.

Privítanie a obsluha: 1
Ambiente: 1
Čistota: 1
Vínna karta: 1
Kuchyňa: 2

01 - Modified: 2022-08-09 14:00:03 - Feat.: - Title: Ram si splnil sen a otvoril v Bratislave pan-ázijskú reštauráciu. Bolo to náročné a zložité, ale čo dnes nie je, že áno 02 - Modified: 2022-08-08 09:14:42 - Feat.: - Title: Takto vyzeral prvý socialistický fast food v Bratislave. Burger u Gurmana stál 10 korún, hranolčeky dávali do pohárika 03 - Modified: 2022-07-30 22:00:00 - Feat.: - Title: Krásny pivný svet: Spoznajte najbizarnejšie nápoje zo sladu a z chmeľu naprieč zemeguľou 04 - Modified: 2022-07-28 16:00:00 - Feat.: - Title: Ako správne vybrať melón či paradajky prečo je chyba kupovať ovocie a zeleninu poobede? 05 - Modified: 2022-07-27 05:00:00 - Feat.: - Title: "Hladné" potraviny a nepriatelia v chudnutí. Týmto sa vyhnite
menuLevel = 2, menuRoute = style/gastro, menuAlias = gastro, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
19. august 2022 04:49