StoryEditor

Prievidzké sídlisko má kaviareň, aká sa len tak nevidí

22.11.2016, 05:00
Kaviareň či reštaurácia môže byť akákoľvek pekná, útulná či mať skvelé menu, ak mu chýba duša. V malej príjemnej kaviarničke v Prievidzi sa budete cítiť ako doma práve vďaka duši tohto podniku – usmievavej majiteľke.

Kaviareň Cafe Cafe nájdete v Prievidzi mimo rušného centra, blízko sídliska, na ulici plnej rodinných domov, kam tradiční kávičkári zdanlivo ťažko zablúdia. Toto miesto však búra predsudky a prekonáva naše očakávania, keď ho nájdeme plné života i v utorok pred obedom, opisuje portál Kávičkári.sk.

​Keď nás privíta milá majiteľka Adriana Rakovská s dobrou kávou, rýchlo chápeme prečo. Táto kaviareň má totiž niečo, čo sa nedá kúpiť v žiadnom obchode s dizajnovými doplnkami ani výberovou kávou – priateľskú atmosféru a pocit vášho druhého domova.

Prvou dobrou správou pre nás bolo, že nás v Cafe Cafe veselo privítali aj s naším najnovším kávičkárom – mopsom Jimmym, ktorého sme zobrali na výlet. Milá Adriana mu hneď pripravila krásnu misku s vodou a čašníčka ho zabávala, aj keď sa zatúlal k nej ku baru.

​Pod schodmi sme zas našli pripravený malý detský kútik, čakajúci na svojich najmenších návštevníkov. Možno nimi často sú i deti samotnej majiteľky, ktoré sú v kaviarni tiež ako doma.

Cafe Cafe je v Prievidzi už tretí rok, i keď spočiatku “prebralo štafetu” po inej kaviarni, ktorá bola v týchto priestoroch pred ním. Nová majiteľka dala malému podniku nový look v urbánnom štýle s teplými farbami, útulnými sedačkami a stolíkmi “vo výklade”, ktoré ocenia mnohí milovníci pozorovania života za oknami.

​V lete kaviareň rozširuje i veľká terasa s pohodlnými kreslami z paliet a mäkkých matracov, v zime zas jedna sedačka slúži fajčiarom, ktorí si nemôžu zapáliť vo vnútri.

Pocit, ktorý vás v tejto kaviarni obklopí, je najmä optimizmus. Možno je to vďaka príjemnej hudbe, tyrkysovej farbe na bare či doplnkoch alebo motivačným citátom na stene. Všetko dokopy však vytvára pozitívnu a uvoľnenú atmosféru, z ktorej sa vám akosi nechce ísť domov.

​Dáte si teda ešte jedno espresso Musetti či výberovú kávu od 9 Grams Coffee, dojete domácu tortu, ktorá pohladí všetky vaše zmysly a potom si možno dáte ešte jednu, lebo by to bol hriech neochutnať.

U Adriany sa totiž dá vychutnávať život so všetkým a s každým, koho máte najradšej.

Pripravené v spolupráci s portálom: Kavickari.sk

01 - Modified: 2022-09-11 10:19:58 - Feat.: - Title: Príde nová doba, možno sa stratia akciové ceny, z ktorých firmy krvácajú, hovorí riaditeľ Baliarní obchodu 02 - Modified: 2022-09-08 06:14:09 - Feat.: - Title: TchiboCard oslavuje 10 rokov a dá vám Vernostné zrnká na ďalšie nákupy 03 - Modified: 2022-08-31 09:06:01 - Feat.: - Title: Pitie najrozšírenejšieho čaju v Európe môže znížiť riziko úmrtia, tvrdí britská štúdia 04 - Modified: 2022-08-12 13:42:24 - Feat.: - Title: Nemecký predajca Tchibo úplne ukončil svoj biznis v Rusku 05 - Modified: 2022-08-14 12:00:00 - Feat.: - Title: Odborníci varujú: Ak patríš k týmto ľuďom, vôbec by si nemal piť kávu
menuLevel = 2, menuRoute = style/gastro, menuAlias = gastro, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
02. október 2022 13:33