StoryEditor

Pod Tatry priniesli inšpiráciu z cudziny. Alfou Popradu je dobrá kaviareň

29.11.2016, 06:00
Alfa (aj omega) Popradu je v skvelej káve. A kaviarni.

V centre mesta to vždy žije. O to viac, keď sa v ňom nachádza kaviareň s kvalitnou kávou a profesionálnou prípravou. V ruchu mesta Poprad takú rozhodne nájdete. Hneď vedľa fontány na dolnej strane námestia.

V Cafe & Bistre Alfa si každý nájde to svoje. Navštívili ho Kávičkári.sk.

Kaviareň vlastnia majitelia dva roky. Vďaka ich dlhým rokom stráveným v zahraničí priniesli do podtatranského sveta inšpiráciu a nový pohľad na kávový svet.

Atmosféra je tu veľmi priateľská a uvoľnená. Na svoje si tu príde naozaj každý. Kaviarenský život sa vďaka “Alfe” začína v Poprade už od rána. Je to určite aj vďaka tmavému drevu s kombináciou červenej farby a farebným obrazom. Už po chvíli strávenej v tomto priestore sa cítim nabitá správnou energiou.

​Sadnúť si môžete k veľkým preskleným oknám a pozorovať okolitý svet. Špecifickú atmosféru tejto kaviarne a bistra však dotvárajú ľudia.

​Sú to hlavne vzťahy– medzi zamestnancami a majiteľmi. Profesionálny prístup ku kvalitnej káve Bazzare cítiť už pri príprave. Baristi vám ju pripravia do príjemných šálok. Umenie s kávou tú cítiť nie len cez latte art, ale aj v jej samotnej aróme.

​Cafe & Bistro Alfa je domovom šikovných baristov. Každý deň tu trénujú na baristické súťaže. Veď zákazník a jeho názor je tou najprísnejšou a najúprimnejšou porotou. Majitelia svoj tím plne podporujú. Vytvárajú im teda podmienky pre osobný rozvoj.

Necítiť tu vzájomnú nevraživosť. Vidieť, že sa tu všetci vzájomné podporujú a inšpirujú. Aj vďaka súdržnému tímu  môžete vyskúšať netradičné spôsoby prípravy kávy a o káve sa veľa naučiť.

​Ak tu strávite pracovné stretnutie, alebo príjemné posedenie s priateľmi a rodinou. Určite si vychutnajte kurací sendvič, alebo denne čerstvú polievku. Pre milovníkov zdravej stravy je k dispozícií aj čerstvý caesar šalát. Na ranných kávičkárov tu čaká vždy čerstvý croissant a ranná šálka kávy.

Mlsné jazýčky si osladia život chutnými zákuskami a koláčikmi. Slivkové koláčiky, chesscaky a bábovka. Pre milovníkov retra dokonca aj BB puding.

​Do mesta si Popradčania chodia posedieť aj večer. Šikovné ruky profesionálnych barmanov splnia všetky vaše želania a priania. Drinky ako aj menu, tím tvorí a testuje spolu. Tak, aby ladil s každým ročným obdobím. Ak máte chuť na večerné uvoľnenie pri víne dopomôže k tomu aj príjemná hudba a večerná atmosféra mesta.

V tejto kaviarni v centre mesta si naozaj vychutnáte tu pravú chuť kávy a všetko s ňou spojené. Stačí len prísť a vybrať si po čom vaša duša túži.

Pripravené v spolupráci s portálom Kávičkári.sk. Kavickari.sk

01 - Modified: 2022-09-11 10:19:58 - Feat.: - Title: Príde nová doba, možno sa stratia akciové ceny, z ktorých firmy krvácajú, hovorí riaditeľ Baliarní obchodu 02 - Modified: 2022-09-08 06:14:09 - Feat.: - Title: TchiboCard oslavuje 10 rokov a dá vám Vernostné zrnká na ďalšie nákupy 03 - Modified: 2022-09-07 07:45:12 - Feat.: - Title: Most v Poprade podoprú, v nosníkoch sú trhliny. Stáť to bude pol milióna eur 04 - Modified: 2022-09-02 06:00:00 - Feat.: - Title: Toto slovenské mesto zavádza bezplatnú MHD. Chce dosiahnuť väčšiu ekologizáciu a pomôcť miestnym 05 - Modified: 2022-08-31 09:06:01 - Feat.: - Title: Pitie najrozšírenejšieho čaju v Európe môže znížiť riziko úmrtia, tvrdí britská štúdia
menuLevel = 2, menuRoute = style/gastro, menuAlias = gastro, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
02. október 2022 15:03