StoryEditor

Zomrela jedna z hlavných postáv rozprávky Tri oriešky pre Popolušku

16.11.2018, 10:10
Autor:
ČTKČTK
V 87 rokoch zomrel herec Rolf Hoppe, kráľ z Troch orieškov pre Popolušku.

Vo veku 87 rokov zomrel nemecký filmový a divadelný herec Rolf Hoppe. Divákom v Česku a na Slovensku je známy vďaka úlohe kráľa v rozprávke Tri oriešky pre Popolušku.

Úmrtie médiám potvrdila jeho rodina. Podľa DNN patril Hoppe, ktorý zomrel v kruhu rodiny, k najvýznamnejším a medzinárodne najznámejším hercom bývalej Nemeckej demokratickej republiky.

Reprofoto, YouTube/Nipo TV

​Narodil sa v decembri 1930. Od konca 70. rokov pôsobil v drážďanskom divadle a zahral si aj v mnohých filmoch určených pre film aj televíziu. Českému a slovenskému publiku je známy predovšetkým ako predstaviteľ kráľa z filmovej rozprávky Václava Vorlíčka Tri oriešky pre Popolušku, ktorá vznikla v 70. rokoch v československo-východonemeckej koprodukcii.

Pozrite si aj filmové chyby v kultovej rozprávke:

​Okrem Hoppeho si vo filme, ktorý je neodmysliteľne spätý s Vianocami v Česku, na Slovensku, v Nemecku, ale napríklad aj v Nórsku, výrazné role zahrali aj ďalší nemeckí herci.

Reprofoto, YouTube/Nipo TV

​Kráľovnú stvárnila Karin Leschová a macochu Carola Braunbocková, rodáčka z Všerubech pri Plzni. Hoppe si zahral aj v snímke maďarského režiséra Istvána Szabóa Mefisto, ktorý v roku 1982 získal cenu americkej filmovej akadémie Oscar za najlepší cudzojazyčný film.

Stvárnil v ňom úlohu ministerského predsedu, ktorého predobrazom bol nacistický politik Hermann Göring.

25. máj 2022 13:00