StoryEditor

Emmy 2022: Večer víťazov streamovacích gigantov poznačili kontroverzné vtipy o hlave Británie

13.09.2022, 13:38
Autor:
TASRTASR
  • V Los Angeles sa odovzdávali ceny 74. ročníka amerických televíznych cien Emmy.
  • Ani tomuto ročníku sa nevyhli kontroverzie, aktuálne šlo o príhovor v súvislosti s novým kráľom Veľkej Británie, Karolom III..
  • V článku sa dočítate, ktoré projekty si odniesli víťazné sošky a v čom sa predviedli hviezdy šoubiznisu. 

Dramatický seriál Boj o moc (v origináli Succession) a komediálny seriál Ted Lasso sa stali v pondelok večer v Los Angeles víťazmi 74. ročníka odovzdávania amerických televíznych cien Emmy. TASR informuje na základe správ agentúry AFP.

V galérii si pozrite prehliadku toho najlepšieho z červeného koberca:

Rozpaky na galavečere

Boj o moc streamovacej spoločnosti HBO, ktorý rozpráva príbeh bohatej a vplyvnej rodiny súperiacej o dedičstvo v podobe mediálneho impéria, bol s 25 nomináciami favoritom galavečera. Cenu za najlepší dramatický seriál si odniesol už v roku 2020.

Keď tvorca seriálu Boj a moc Jesse Armstrong pri preberaní ceny zmienil nového britského kráľa Karola III., neobišlo sa to bez rozpačitej reakcie ďalších hercov a ohlasov z publika. "Je to veľký týždeň pre nástupníctvo, v Spojenom kráľovstve je nový kráľ, my máme toto," poznamenal.

Spomínaný moment si pozrite vo videu:

Anglický názov seriálu je Succession, čiže "nástupníctvo". "Očividne sa na našom víťazstve podieľalo trochu viac hlasovania ako v prípade princa Charlesa," poznamenal Armstrong, ktorého vzápätí napomenul herec Brian Cox, ktorý stál hneď vedľa.

"Ponechajte to monarchistické," povedal. "Nehovorím, že sme vo svojej pozícii legitímnejší ako on. To necháme na ostatných," reagoval Armstrong. 

image

Polícia v Británii zadržala viacero ľudí protestujúcich proti monarchii, dočasne má väčšie právomoci

Súboj televíznych titanov

Komediálny seriál Ted Lasso z produkcie Apple TV+ o trénerovi amerického futbalu, ktorý v Anglicku obráti naruby futbalový klub, priniesol ocenenie aj hercovi Jasonovi Sudeikisovi. V kategórii najlepšej herečky v komediálnom seriáli zvíťazila Jean Smartová za rolu v seriáli Hacks.

"The White Lotus", ktorý je satirickým pohľadom na pokrytectvo a bohatstvo návštevníkov luxusného hotela na Havaji, zvíťazil v kategórii najlepšia miniséria. Najlepšou herečkou v hlavnej úlohe v dramatickom seriáli sa stala Zendaya za jej stvárnenie postavy Rue v tínedžerskom seriáli Euphoria z produkcie HBO. Zendaya sa v roku 2020 stala vôbec najmladšou držiteľkou Emmy v kategórii najlepšia dramatická herečka za svoj výkon v rovnakom seriáli.

Emmy v kategórii najlepší herec v dramatickom seriáli si odniesol I Čong-dže za rolu v juhokórejskom seriáli Squid Game uvádzanom na Netflixe.

Prestížne ceny Emmy, považované za "televíznych Oscarov", udeľuje americká Akadémia televíznych umení a vied (ATAS) od roku 1949.  Galavečer z divadla Microsoft Theater v Los Angeles tento rok moderoval Kenan Thompson a v priamom prenose vysielala stanica NBC a po prvý raz streamovala platforma Peacock.

Desiatky ocenení vo vedľajších kategóriách boli rozdané už počas uplynulého víkendu. O cenách vo vyše 110 kategóriách rozhodovalo okolo 20-tisíc členov ATAS.

01 - Modified: 2022-05-28 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Vojna, v ktorej múzy kričia: Ako umenie reflektuje konflikt na Ukrajine 02 - Modified: 2022-08-16 12:17:45 - Feat.: 0 - Title: Akadémia sa po 50 rokoch ospravedlnila herečke z kmeňa Apačov za poníženie na Oscaroch
01 - Modified: 2022-09-27 06:00:00 - Feat.: - Title: Smrť kráľovnej priniesla problémy celej monarchie. Niektorí Briti uvažujú, že zaprú Karola III. 02 - Modified: 2022-09-24 22:00:00 - Feat.: - Title: Literárny vedec a prekladateľ Zvonko Taneski: Balkánec vo mne sa občas búri 03 - Modified: 2022-09-23 08:11:13 - Feat.: - Title: Sesternica Karola III. potvrdila, že Meghan Marke v paláci šikanujú. Zosmiešňujú ju pri každej príležitosti 04 - Modified: 2022-09-22 09:21:49 - Feat.: - Title: Viac ako 21-tisíc strán. Na trhu je najdlhšia kniha, ktorá sa však fyzicky nedá prečítať 05 - Modified: 2022-09-18 16:14:12 - Feat.: - Title: Čaputová: Je veľmi dobré, že v podobe kráľa pribudne silný hlas k ochrane klímy
menuLevel = 2, menuRoute = style/kultura, menuAlias = kultura, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
29. september 2022 06:32