Kirsty Wigglesworth/Pool/Reuters
StoryEditor

Kam až siaha vplyv najočakávanejšej svadby? Pozrite si zaujímavosti sobáša Harryho a Meghan

16.05.2018, 08:00
Autor:
ČTKČTK
K očakávanej svadbe sa viažu zaujímavosti, ktoré ste pravdepodobne nevedeli.

Sobáš princa Harryho a Meghan Markleovej, ktorý uzavrú v sobotu 19. mája, patrí ako vo Veľkej Británii, tak mimo nej medzi značne sledované a očakávané udalosti.

Agentúra AFP pripravila prehľad zaujímavostí, ktoré sa k nadchádzajúcej svadbe viažu:

  • Vozidlo pre Harryho a Meghan

Automobilová značka Mini prišla so špeciálnou verziou svojho kultového malého vozidla, ktoré má - okrem iného - strechu v britských a amerických farbách a vo výške priehradky na rukavice anglické nápisy: "Meghan miluje Harryho" a "Láska je všetko, čo potrebuješ". Vozidlo sa predá v dražbe v prospech charity, ktorú pár podporuje.

  • Kráľovské prázdniny

Túžite vidieť a zažiť všetko, čo sa v súvislosti s kráľovským sobášom dá? Jedna cestovná kancelária za zhruba 2500 libier (v prepočte približne vyše 2800 eur) ponúka osemdňový pobyt zahŕňajúci návštevu symbolických miest britskej monarchie, stretnutie s odborníkmi na Windsorskú dynastiu a bujarú oslavu v Deň D.

  • Modlitba za novomanželov

"Milujúci bože, požehnaj Harrymu a Meghan ... aby mohli žiť a rásť v tvojej láske." Anglikánska cirkev na počesť zamilovaného páru zostavila novú modlitbu zloženú z deviatich riadkov.

  • Film

Americký kanál Lifetime už v nedeľu odvysiela film Keď Harry stretol Meghan: Kráľovská romanca. Je inšpirovaný kultovou komédiou z roku 1989 Keď Harry stretol Sally. Snímka prekypujúca citmi zobrazuje zrodenie lásky budúcich novomanželov.

Harry, ktorý sa chystá vstúpiť do manželstva s rozvedenou Američankou, v ňom napríklad zvolá: "Vďaka nej som šťastný, tak do čerta s tradíciami!" Meghan stvárnila Parisa Fitz-Henleyová, ktorá hrá v rade seriálov na Netflix a Harryho Murray Fraser, ktorý sa objavil v seriáli Viktoria o panovaní rovnomennej kráľovnej.

  • Manželstvo sa musí sýtiť, zladiť a zalievať

To dobre vie istý britský reštauračný reťazec, ktorý do menu zaradil krabičku suši z lososa a tuniaka nazvanú Keď Harry stretol Meghan. Na sladkú nôtu stavila londýnska cukráreň, ktorá vytvorila celú škálu dezertov inšpirovaných kráľovským sobášom, počnúc tradičnými americkými košíčkami, zdobenými polevou vo farbách britskej a americkej vlajky.

Pokiaľ ide o alkohol, vytvoril jeden britský pivovar remeselné pivo s využitím britského a amerického chmeľu, ktorému dodal nádych noblesy kvasinkami zo šampanského.

  • Dobré rady nad zlato

"Pi gin." "Kritizujte hrozné výkony anglického futbalového mužstva." "Nauč sa zhadzovať sama seba." To sú niektoré z dobrých rád, ktoré poskytol britský prispievateľ amerického denníka The Weekly Standard Meghan Markleovej v záujme jej lepšej integrácie do londýnskej spoločnosti.

"Pokiaľ ide o prízvuk, môžeš si ho nechať," dodal. "Američanov máme radi. Naopak nás uvádzala do rozpakov Madonna, keď predstierala, že je Britka."

  • Pre kráľovské potešenie

"Štýlové a pohodlné", vyrobené z "luxusného latexu" a "jemne lubrikované", skrátka "dokonalý spoločník pre noc intímneho potešenie". Áno, týmito slovami popisujú výrobcovia prezervatívy značky "Korunované potešenie".

Tento suvenír z kráľovskej svadby je uložený v krabičke, ktorá po otvorení zahrá americkú aj britskú hymnu a odkryje portréty Harryho a Meghan s dvojzmyselným popisom, ktorý v angličtine znamená ako "váš princ príde" či "váš princ dosiahne vyvrcholenie".

01 - Modified: 2018-04-26 10:28:06 - Feat.: 0 - Title: Britský princ Harry sa rozhodol, kto bude jeho svedkom na svadbe s Meghan Markleovou
01 - Modified: 2023-09-22 19:25:49 - Feat.: - Title: Vypúšťanie vody z Fukušimy do mora je bezpečné, hovoria experti z Británie a Česka 02 - Modified: 2023-09-22 22:00:00 - Feat.: - Title: Pamiatkarka Anna Tuhárska: Svetové lokality u nás sú ako maják 03 - Modified: 2023-09-21 15:19:07 - Feat.: - Title: Británia obviní piatich Bulharov zo špionáže pre Rusko 04 - Modified: 2023-09-21 13:25:59 - Feat.: - Title: Vojak podozrivý z terorizmu pred britským súdom poprel útek z väzenia 05 - Modified: 2023-09-20 21:30:22 - Feat.: - Title: Lekári v Británii štrajkujú, zdravotníctvo funguje v sviatočnom režime
menuLevel = 2, menuRoute = style/osobnosti, menuAlias = osobnosti, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
23. september 2023 06:58