StoryEditor

Na pamiatku zosnulého princa Philipa dostala kráľovná výnimočný dar

10.06.2021, 12:51
Autor:
TASRTASR
Kráľovná ho označila za "rozkošný" a ocenila pozornosť darcov.

Na počesť princa Philipa, zosnulého manžela britskej kráľovnej Alžbety, vysadili v záhradách Windsorského hradu novovyšľachtenú ružu pomenovanú po vojvodovi z Edinburghu, ktorý by vo štvrtok oslávil 100. narodeniny.

Podľa agentúry AP nový ružový ker vysadili minulý týždeň v terasovitých záhradách Windsoru a kráľovná naň má výhľad z okien svojho apartmánu.

TASR/AP

​Krík pred pár dňami kráľovná dostala od Keitha Weeda, prezidenta Kráľovskej záhradníckej spoločnosti. Weed uviedol, že ruža Duke of Edinburgh Rose bola vyšľachtená pri príležitosti stého výročia jeho narodenia a má byť pripomenutím "všetkých úžasných vecí, ktoré počas svojho života urobil".

Podľa denníka Daily Mail je kvet ruže tmavoružový s bielymi linkami na lupienkoch. Kráľovná ju označila za "rozkošnú" a ocenila pozornosť darcov.

TASR/AP

​Ruža Duke of Edinburgh Rose je aj vo voľnom predaji. Spoločnosť Harkness Roses venuje za každú predanú ružu 2,5 libry nadácii Living Legacy Fund, existujúcej v rámci programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (Duke of Edinburgh Award, DofE).

Tento program dáva mladým ľuďom vo veku 14–24 rokov šancu, aby rozvíjali svoje schopnosti a napĺňali svoj potenciál, a zároveň im pomáha uspieť v živote. Cenu DofE založil princ Philip v roku 1956.

21. máj 2022 01:15