Reuters
StoryEditor

Súd žiadosť Britney Spearsovej o ukončenie správy majetku jej otcom zamietol

01.07.2021, 11:45
Autor:
ČTKČTK
Otec Jamie Spears podľa súdnych dokumentov odmietol, že by sa podieľal na obmedzeniach v osobnom živote svojej dcéry.

Súd odmietol vyhovieť žiadosti americkej speváčky Britney Spearsovej, o zbavenie práv jej otca Jamieho Spearsa na spravovanie jej osobných a finančných záležitostí. Spearsová o to požiadala súd pred týždňom, počas rokovaní o ďalšom priebehu opatrovníctva, ktoré trvá od roku 2008.

O rozhodnutí sudkyne dnes informoval denník The Guardian s odvolaním sa na súdne dokumenty.
Americká speváčka nesmie spravovať svoj majetok kvôli svojim predchádzajúcim psychickým ťažkostiam.

Súd žiadosť zamietol

Správu svojich záležitostí otcom označila za "neprimeranú". Otca viní, že ju nútil vystupovať proti jej vôli alebo nedovolil vydať sa za priateľa a mať s ním dieťa.

Právnik Spearsovej Samuel Ingham vlani v novembri požiadal súd, aby Jamiemu Spearsovi odňal správu nad majetkom speváčky v hodnote niekoľkých miliónov. Ako dôvod uviedol, že sa Spearsová svojho otca bojí.

Spearsová súdu navrhla, aby jediným správcom jej obchodných záležitostí bola naďalej súkromná firma pre správu majetku Bessemer Trust, ktorá sa doteraz na správe podieľala spolu s jej otcom.

Sudkyňa Brenda Pennyová však túto žiadosť zamietla, vyplýva z dokumentov z 30. júna, ktoré mal The Guardian k dispozícii. "Žiadosť opatrovanej osoby o okamžité odvolanie Jamesa Spearsa a vymenovanie spoločnosti Bessemer Trust Company of California, ako jediného správcu majetku je zamietnutá," uviedla sudkyňa Pennyová.

Otec obvinenia dcéry popiera

Otec Jamie Spears podľa súdnych dokumentov už skôr odmietol, že by sa podieľal na obmedzeniach v osobnom živote svojej dcéry. Naďalej má síce v správe jej obchodné záležitosti, ale zo správy súkromných záležitostí sa z vlastnej vôle stiahol v septembri 2019 kvôli zdravotným ťažkostiam, plynie z dokumentov.

Vo funkcii ho dočasne nahradila ošetrovateľka Spearsovej Jodi Montgomeryová. V minulosti boli všetky záznamy aj pojednávanie neverejné, dôvodom bol dôverný charakter informácií o zdravotnom stave Spearsovej.

Tento rok však speváčka prostredníctvom obhajoby požiadala o verejné vypočutie. Jej doterajšie mlčanie podľa nej bolo mylne považované za súhlas s opatrovníctvom.

01 - Modified: 2021-06-24 08:47:14 - Feat.: 0 - Title: Trinásť rokov otroctva stačilo: Britney Spearsová žiada o oslobodenie od opatrovníctva jej otca
01 - Modified: 2023-03-29 16:01:43 - Feat.: - Title: V kauze vraždy bosa Miroslava Sýkoru oslobodili Ľuboša Ferusa a ďalších, prokurátorka sa odvolala 02 - Modified: 2023-03-29 07:35:37 - Feat.: - Title: Josif Vissarionovič Stalin: Tyran, ktorý prežil vlastnú smrť 03 - Modified: 2023-03-27 15:44:34 - Feat.: - Title: Meteorologička: Tento rok bude extrémne počasie, zapíše sa do histórie 04 - Modified: 2023-03-24 16:00:00 - Feat.: - Title: Ako nebyť na dôchodku troska? Pozrite si tipy, ako sa dôchodku dožiť v "použiteľnom stave" 05 - Modified: 2023-03-22 11:22:14 - Feat.: - Title: Proces s exšéfom Matice slovenskej Jozefom Markušom odročili na neurčito
menuLevel = 2, menuRoute = style/osobnosti, menuAlias = osobnosti, menuRouteLevel0 = style, homepage = false
29. marec 2023 19:29