Lenka Imrichová
StoryEditor

Slovenská značka sa inšpirovala Helenou Trójskou. Nájdete ju v prečo nie?!

21.04.2017, 11:30
Autor:
stlstl

Jedna je dizajnérka, druhá právnička. Obe spája láska 
k móde a ku krásnym veciam. Tak si založili módnu značku a pomaly sa snažia preraziť. Ich inšpiráciou je Helena Trójska a cieľom, aby z každej ženy v ich modele vyžarovala ženskosť a noblesnosť. A aj keď ich práca vyzerá aj znie svetovo, obe sú Slovenky... to je príbeh značky Hellenski, za ktorou stojí návrhárka Ema Klein a o ktorej sa môžete dočítať v aprílovom čísle magazínu prečo nie?! a ich modely obdivovať aj v našej unikátnej Fashion story. 

V magazíne, ktorý nájdete vložený v HN v pondelok 24. apríla, nájdete aj rozhovor so svetoznámym fotografom Juergenom Tellerom. Jeho diela sa vám nemusia páčiť, aby ste boli schopní uznať, že posunul hranice módnej fotografie. Pred jeho objektívom stáli od hviezdy reality šou Kim Kardashian až po držiteľku Rádu britského impéria herečku Charlotte Rampling a návrhárku Vivienne Westwood len tí najslávnejší. Nie vždy bol pritom výsledok lichotivý. Aj to z neho však robí osobitého umelca.

Pozreli sme sa tiež do zákulisia aukčných siení a v jednej z nich sme strávili celý deň, aby sme zistili krok po kroku, ako sa u nás predáva umenie. A umenie, tentokrát na tanieri, ponúka svojim hosťom aj Slovenka Ivona Hrnčiarová. Jej projekt Forbidden Taste si obľúbili v Prahe a teraz sa so svojim tajnými večerami a zakázanými chuťami chystá aj na Slovensko.

Takže už v pondelok príjemné čítanie.

21. máj 2022 12:11